Araç Cam Filminin Faydaları

Araç Cam Filminin Faydaları

Cam filmi neden tercih edilir?

Araçlar, erkekler için adeta bir aşktır ve bu aşkın sahipleri araçlarının her noktasına düzenli bakımlarla çok iyi sahip çıkarlar. Ancak konu araçlarının camlarının bakımına geldiği zaman, uyarıcı bir soru ya da işaret olmadığı sürece pek aldırış etmezler. Oysa aracın camları da o araba aşkının belki de en çok yansıtılması gereken öğeleridir. Çünkü herhangi olası bir durumda sürücü ile de izleyici ile de ilk yüz yüze gelen camlardır. Bu camların dizaynı, tasarımı, estetiği nasıl yapılır diye düşündüğünüzde ilk akla gelenlerden biri cam filmidir. İlk etapta önyargılı olarak cam filmi sadece estetik bir donanım olarak düşünülebilir, ancak sürücü ve araç içindeki kişileri, eşyaları hatta aracın kendisini korumak için uzun süreli işlevsel faydalar sağlar.

İşte cam filminin sağladığı işlevsel faydalardan bazıları;

Solmayı Azaltma

Arabanız, mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istediğiniz değerli bir varlıktır. Aracınıza profesyonel olarak yerleştirilmiş cam filmleri ile renklendirme yapmak, yatırımınızı korumanın harika bir yoludur. Cam filmi, döşemenin solmasına ve deri, vinil renginin solmasına neden olabilecek sert güneş ışığını (UV) engeller ve otomobilinizin daha yeni görünmesini sağlamak için aracınızın iç kısımlarını çatlama ve çarpmalara karşı korur. Camda renklendirme aynı zamanda, doğrudan güneş ışığından ve parlak gece farlarından gelen göz yorgunluğunu azaltmak için ön cam parlamasını da engeller. Aracınızın ve içindekilerin sürekli değiştirilemeyecek varlıklar olduğu düşünüldüğünde solmalara karşı cam filmi taktırmak doğru bir seçimdir.

UV Işını Blokajı

Araç camlarının renklendirmesi, güneşin cilt yaşlanmasını hızlandıran ve cilt kanserine yol açabilen zararlı ultraviyole ışınlarının %99’unu engelleyebilir. Şeffaf cam filmi veya açık bir renk tonu bile, zararlı UVA ve UVB ışınlarını engelleyebilir. Araştırmalar, cilt kanserlerinin %53’ünün vücudun sol tarafında meydana geldiğini ve bununda bir araç sürücü tarafına karşılık geldiğini gösteriyor. Uzun süre araç kullanan kişiler için cam filmi koruması bu riske karşı korunmada kritik bir avantaj sağlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi açık tonların bile koruma faktöründe etkili olduğu düşünüldüğünde sağlığınız için iyi bir yatırım olabilir niteliktedir.

Güneş Enerjisi Blokesi

Tüm yolcularınız için doğru klima seviyesini bulma konusunda kararsız kaldıysanız, pencere renklendirmesi bu ikilemi gidermeye yardımcı olabilir. Cam filmi, sınıfa bağlı olarak, bir araçta oluşan güneş ısısının %35-65’i arasında herhangi bir ölçüyü bloke edebilir. Araç iklimi ve konforunu herkes için dengeleyebilir ve klima kullanımından aşırı yakıt tüketimini azaltabilirsiniz. Enerji tasarrufunun aynı zamanda karbon ayak izini azalttığı da hesaplandığında hem cebinize, hem sağlığınıza, hem de çevre sağlığına katkıları inkar edilemez bir gerçektir. Aynı zamanda bilimsel bir tespittir. Özellikle araç üstünde uzun saatler geçiren bir işiniz ya da yaşam tarzınız varsa, bu enerji tasarrufu size kısa dönemde ödediğiniz cam filimi maliyetini hatta çok daha fazlasını geri ödeyecektir.

Parçalanmış Cam Koruma

Cam filmi aracınıza takmanın güvenlik yararları göz ardı edilemez. Güvenlik cam filmleri, aracınız herhangi bir cisme çarptığında camın kırılmasını, dağılmasını, parçalanmasını engellemek için tasarlanmıştır. Bir araç kazası durumunda, yolcular uçan cam parçalarından korunmaktadır.

Not: yapılan araştırmalarda, kaza oluşumunda zarar gören araç içindeki insanların genellikle cam dağılmalarından dolayı hasar gördükleri tespit edilmiştir.

Ek olarak, hırsızlar renkli camlardan tereddüt eder ve arabanıza girmek için çok ciddi zorlanacaktır. Genellikle cam filmini estetik bir aksesuar olarak düşünen sürücüler cam filimi taktırırken estetik ihtiyaçlarını karşıladığını düşünürler ve bir yerden sonra fuzuli olarak düşünürler. Oysa ki; aracınıza taktırılan cam filimin olası bir kazada sizin ve yanınızdakilerin güvenliği için alınan çok önemli bir güvenlik önlemidir.

Can güvenliğinden ötesi var mı?

Gizlilik ve Güvenlik

Cam renklendirmesi, siz ve yolcularınız yolda giderken size mahremiyet düzeyi sağlamak için geniş bir gölgeleme yelpazesine sahiptir. Cam filmini test etmek için arabayı park ettikten sonra yanından uzaklaşıp içindeki eşyaların görünüp görünmediğini gözleme şansınız vardır. Hırsızlar açısından da bakıldığında görünen değerli eşyalar çalma dürtülerini daha çok tahrik eder ve onları harekete geçirir. Bu mahremiyeti sağlayarak muhtemel hırsızlık vakalarından aracınızı korumuş olursunuz.

Renkli cam filminin faydaları, arabanızın görünümünü iyileştirmekten daha fazlasını içerir. Aracınızı ve sizinle birlikte seyahat edenleri korumak istediğinizde, aklınızın bir köşesinde muhakkak cam filimi taktırmak olsun. Unutmayın bunu yapmak, alacağınız güvenlik tedbiri ile aynı zamanda iç huzurunuza da bir yatırımdır.

 

Güvenli sürüşler dileriz.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …