araç filmi tonajı

Araç Filmi Tonajı

Öncelikle en doğal ve en çok tercih edilen renk aracın kendi rengine yakın şeffaf bir renktir. Çeşitleri olmakla birlikte araç filmi yaptırırken eğer estetik görüntünün daha değişmesini istiyorsak farklı tonlar, yok güzelliği bozulmasın istiyorsak şeffaf tonlar kullanmaktayız.

Buna cam filmi de dahildir ama cam filminde bir farklılık vardır. Şeffaf tondan ziyade bir numara daha yukarı çıktığımızda daha hoş bir görüntü olduğunun kanaatindeyiz. Zaten çoğunlukla da bu ton tercih edilmektedir. Yani cam filminde 1 ve 2 numara tercih edilir. Bunlar da sırasıyla açık ve orta tonu temsil eder. Araç filminde ise yani kaporta, çamurluk ve aynalara uyguladığımız kısımda ise çoğunlukla şeffaf olanı tercih edilmektedir.

Ayrıca cam filmi ya da araç filmi bir yana dursun bunların yerine son yıllarda seramik kaplama da artık sıklıkla tercih edilmektedir. Artık kaporta dışında aracın tamamına da uygulanabilen bu kaplama şekliyle tonaj olarak bir farklılık gözlemlenmiyor fakat sonuç odaklı gidersek aşırı derece d bir fayda sağladığımızı da söyleyebiliriz.

Cam filminde renk koyulaştıkça ceza yeme ihtimalimiz artar. Araç filminde renk koyulaştıkça aracımızın orijinal görüntüsü bozulur ve bütün görsellik sekteye uğramaya başlar. Seramik kaplamada ise zaten bariz bir değişiklik yoktur. Bütün bunların bilincinde olarak hareket ettiğimizde herhalde doğru kararı verme konusunda çok fazla tereddütte kalmayacaksınızdır. Araç sizin tercih sizin.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …