bırakın kuşlar rahat dolaşsın

Bırakın Kuşlar Rahat Dolaşsın :)

Yıllardır birçok sürücüyü endişelendiren durumdur; aracın üzerine gelen kuş dışkıları.

Kuş dışkıları asidik içerikli olduğu için aracın kaporta boya yüzeyine temas ettiği an boya ile etkileşim kurmaya başlar ve boya katmanlarına sırasıyla zarar vermeye devam eder. GMC Film olarak tüm müşterilerimize en büyük tavsiyemiz araçlarının üzerinde herhangi bir kuş dışkısı gördükleri zaman ıslak mendil ile silmeleridir.

Lakin böyle bir durumda geç kalmış olabilirsiniz!

Otomotiv Car Care sektöründe yapılan boya koruma uygulamaları aracınızı kuş dışkılarından bir yere kadar korur.

Ve bu durumu Car Care servisleri size mutlaka söyler: yapılan boya koruma garantisi kuş pisliğine karşı koruma sağlamamaktadır diye.

Kuş dışkısı araç yüzeyinden nasıl temizlenir?

Ne yazık ki kurumuş ve üzerinden çok süre geçmiş bir durumla karşı karşıya kalırsanız durum vahim.

Temizlersiniz veya temizletirsiniz ama arabanın boyası çoktaaaaan zarar görmüştür.

En etkili temizlik yolu hızdır, bu da demek oluyor ki aracınızın yüzeyinde kuş dışkısı görürseniz ıslak mendil veya nemli bir bez ile kaporta yüzeyini temizlemeniz kesinlikle aracınızın faydasına olacaktır.

Böyle bir durumda kesinlikle aracınızın boya yüzeyini kuru bir şekilde silmeyiniz. Çünkü zarar gören zemin, silme kuvvetinin de etkisiyle hem etrafa daha çok dağılacaktır hem de kuruyan dışkı hasarlı bölgenin etrafı ile de temas ederek başka bölgelere de zarar verebilir.

Silme yöntemiyle giderilemeyen hataları mutlaka profesyonel car care servislerine götürmeniz aracınızın faydasına olacaktır.

(Konuyla alakalı olarak sizleri grup şirketimiz olan Carismax Car Care araç temizlik bayilerine davet ediyoruz.)

Aracımı kuş pisliği vb. etkenlerden nasıl koruyabilirim?

Aracınız sıfır, yeni veya 2. el bir araç olsa da şiddetle tavsiyemiz; profesyonel car care servislerinde (garanti kapsamında olan) boya koruma yaptırmanız olacaktır.

Türkiye standartlarında hava koşulları, sürücü kullanım şekilleri vb. etkenlerde baz alınarak en fazla garanti süresi olan boya koruma tipi yaklaşık 12 ay araç üzerinde dayanım sağlamaktadır.

Fakat önemle belirtmeliyiz ki; farklı isimlerde sunulan boya koruma hizmetleri aracınızın sadece renk solması ve yüzeysel çiziklere dayanıklılık garantisi vermektedir.

Araç kullanıcıları arasında bir espri vardır: kuşlara la…. do…. takalım diye…

Bizde bu sorunu ortadan kaldırmak adına sizlere ömür boyu garanti kapsamında olan uygulama hizmetlerimiz ile destek oluyoruz.

Bırakın kuşlar rahat dolaşsın 🙂

 

GMC Film olarak;

  • kuş dışkısı
  • yüzeysel veya derin çizikler
  • renk solması
  • parlaklık azalması
  • boya kalkması/atması
  • kapı vurukları/sürtmeleri
  • kaput üzerinde oluşan taş vurukları

gibi vb. tüm sıkıntıları ortadan kaldıracak çözümleri sunmak için Türkiye genelinde yaygın bayi ağı ile hizmetinizdeyiz.

Araç Seramik Kaplama

seramik-kaplama

Araç Boya Koruma Filmi

kaput-filmi

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …