cam film uygulamaları çalışma alanlarında

Cam Film Uygulamaları Çalışma Alanlarında

Sağladığı faydalar ile kendini ispat eden cam film uygulamaları artık çalışma alanlarında da karşımıza çıkıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çalışmaları neticesinde artık fabrikalarda zorunlu hale getirilen cam filmler çalışanların sağlığı ve emniyeti için uygulamaya koyulmuştur. Son genelgede altı çizilerek belirtilen cam film uygulamaları evvela fabrikalarda hayata geçirilmeye karar verilmiştir.

Önümüzdeki zaman içerisinde daha geniş alanlara yayılacağı tahmin edilen cam filmlerin sağladığı katkılar nelerdir?

Emniyet hususunda, enerji sarfiyatı ve sağlık hususunda da büyük avantajlar sağlayan cam filmler evvela hırsızlık ve terör gibi durumlarda caydırıcı etki sağlamaktadır. Yapısı itibari ile kolay kırılmamakta, kırılmalarda ise cam dağılmamaktadır. Ayrıca UV ışınlarını  ve zararlı ışınlarını engellediğinden başta cilt kanseri olmak üzere bir çok rahatsızlığı da engellemektedir. Ani darbe, deprem ve benzeri beklenmeyen durumlarda cam kırıklarına bağlı yaralanmalarında büyük ölçüde önüne geçen cam film uygulamaları tasarruf hususunda da kazanç sağlamakta. Uygulandıkları mekanlarda yazın aşırı sıcağı, kışın aşırı soğuğu engellediğinden faturalardan da kazanç elde etmenizi sağlar. Isı yalıtımında da artıları olan cam filmler renk ve çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarına bağlı mobilya ve eşya deformasyonunda önüne geçen cam filmler, ayrıca mekanlara şıklık ve estetikte katmaktadır. Parlak ışığı kesmesi ile beraber ortamda uygun çalışma ışığının da ayarlanmasında büyük katkı sağlamaktadır.

Cam film uygulamaları artık daha çok karşımıza çıkacak gibi. Fabrikalarda başlayan ve zorunlu hale gelen bu uygulamayı iş merkezleri ve gökdelenler takip edecek gibi görünüyor. Özellikle sağlık hususunda sağladığı faydalar göz önüne alındığında fevkalade yerinde bir uygulama olduğu aşikardır. Bakanlığımızın titiz çalışmaları sonucu hazırladığı genelgede zorunlu hale getirilen cam film uygulamaları kontroller altında tutularak denetimlerden geçirilecek. Bu da merdiven altı üretimlerin ve sağlıksız ürünlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır. Cam filmlerde de elbette kalite hem maddi açıdan hem sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Enerji tasarrufu sağlayan ve güvenliği büyük ölçüde arttıran cam filmler uygulaması bakımından da oldukça kolay ve hızlıdır.

Yayınlanan genelge ile fabrikalarda boy gösteren cam filmler yavaş yavaş iş merkezleri, hastaneler, gökdelenlerde de karşımıza çıkarken sağladığı faydalar ile evlerimize de girmeye başlıyor. İş yerlerinde de hızla uygulanmaya başlanan cam filmler uzun zamandır araçlarda da uygulanırken, bir yandan evlerde, özellikle balkonlarda büyük rağbet görmektedir. Yüksek meblağlarda fiyatları olmayan cam film uygulamaları yaptırılır iken yine de bilinen ve profesyonel adresler tercih edilmeli ve çok ucuz ve sağlıksız ürünlerden uzak durulmasının özellikle altı çizilmektedir. Çok ucuz ve sağlıksız ürünler tüm bu faydalarından yararlanılmak istenirken daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Bu açıdan mekanlarımıza cam film yaptırılırken profesyonel adresler ve uzman kişiler özellikle araştırılmalıdır. Cam film uygulamasından sonra yakaladıkları konfor neticesinde bir çok tüketici neden daha evvel yaptırmadım sorusunu kendisine sorduğunu söylemektedir.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …