cam filmi seçimi yapımı

Cam Filmi seçimi ve Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Cam filmi seçerken öncelikle iki içeriğe dikkat etmek gerekir. Bu iki içerik de aslında birbiriyle bağlantılıdır. Birincisi kalite ikincisi ise fiyattır. Kalitesi yüksek olan bir cam filminin doğal olarak fiyatı da biraz daha yüksek olacaktır. Orta karar bir fiyat düşünüyorsanız eğer; 120 tl ile 150 tl arasında bir fiyata bunu halledebilirsiniz. Ama biraz kaliteli olsun diyorsanız -ki tavsiye ettiğimiz budur- 300 tl ile 1000 tl arasında bir fiyatı gözden çıkarmak gerekecektir. Tabi bu ortalama fiyatlara işçilik de dahildir. Yoksa ben kendim yaparım fikrindeyseniz rulosunu 20tl ye almanız da mümkündür 🙂

Cam filminde en çok tercih edilen ve gerçekten de en hoş duran renk siyahtır. Renginin koyuluğuna göre de 1, 2 ve 3 numara olarak ayrılmaktadır. (GMC Film bayilerinde bu adlandırma: Daily Cam Filmi, Sport Cam Filmi, Night Cam Filmi olarak mevcuttur.) Bunlarda küçükten büyüğe olacak şekilde açık, orta ve koyu rengi temsil eder. Bunların haricinde bir de genellikle resmi araçlarda gördüğünüz aynalı (yansıtmalı/reflektif) cam filmi vardır ki dışarıdan içeriyi görmeniz neredeyse mümkün değildir. Ceza yememeniz adına 1 numarayı tavsiye edebiliriz.

Yapım aşamasında şunu bilmeliyiz ki ilk olarak camı kesinlikle küçük bir miktar bile toz ve pislik kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik öncesinde cam filminizi cam ebatına göre kesmek de gerekir. Çünkü temizlik sonrasında cam kurumadan yapıştırılması gerekir. Yaşanılan en büyük problem; yapım sonrası kalan hava kabarcıklarıdır. Bunlara maruz kalmamak için yapıştırma sonrası ragle (yardımcı aparat) yardımı ile hava kabarcıklarını boşaltmak gerekir. Ya da bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorsanız bu işi yapan teknisyenlere başvurup suya sabuna dokunmadan da işinizi halledebilirsiniz.

(Yukarıda paylaşılan içeriğin GMC Film ürünleri veya uygulamaları ile hiçbir alakası yoktur, yalnızca tüketiciyi bilinçlendirme adına hazırlanmıştır.)

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …