Anasayfa / Blog / Köşe Yazıları / Cam Filmi seçimi ve Yapımı Nasıl Olmalıdır?
cam filmi nasıl yapılır

Cam Filmi seçimi ve Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Cam filmi seçerken ilk önce iki şeye dikkat etmek gerekir. Bu iki şey de aslında birbiriyle bağlantılıdır. Birincisi kalite ikincisi ise fiyattır. Kalitesi yüksek olan bir cam filminin doğal olarak fiyatı da biraz daha yüksek olacaktır. Orta karar bir fiyat düşünüyorsanız eğer; 120 ile 150 tl arasında bir fiyata bunu halledebilirsiniz. Ama biraz kaliteli olsun diyorsanız -ki tavsiye ettiğimiz budur- 300tl ile 1000tl arasında bir fiyatı gözden çıkarmak gerekecektir. Tabi bu ortalama fiyatlara işçilik de dahildir. Yoksa ben kendim yaparım fikrindeyseniz rulosunu 20tl ye almanız da mümkündür.

Cam filminde en çok tercih edilen ve gerçekten de en hoş duran renk siyahtır. Renginin koyuluğuna göre de 1, 2 ve 3 numara olarak ayrılmaktadır. Bunlarda küçükten büyüğe olacak şekilde açık, orta ve koyuyu temsil eder. Bunların haricinde bir de genellikle resmi araçlarda gördüğünüz aynalı cam filmi vardır ki dışarıdan içeriyi görmeniz mümkün değildir. Ceza yememeniz adına 1 numarayı tavsiye edebiliriz.

Yapım aşamasında şunu bilmeliyiz ki ilk olarak camı kesinlikle küçük bir miktar bile toz ve pislik kalmayacak şekilde temizlemek gerekir. Temizlik öncesinde cam filmimizi ebata göre kesmek de gerekir. Çünkü temizlik sonrasında cam kurumadan yapıştırılması gerekir. Yaşanılan en büyük problem yapım sonrası kalan hava kabarcıklarıdır. Bunlara maruz kalmamak için yapıştırma sonrası ragle yardımı ile hava kabarcıklarını boşaltmak gerekir. Ya da bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorsanız bu işi yapan ustalara başvurup suya sabuna dokunmadan da işinizi halledebilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

güvenlik cam filmleri gerçekten güvenlimi

Güvenlik cam filmleri gerçekten güvenlimi?

Cam filmi kelimesi/terimi günümüzde artık ekmek – peynir kadar bilinir bir hale gelmiş durumda. Ve …