İşyerine Uygulanan Cam Filminin Faydaları

İşyerine Uygulanan Cam Filminin Faydaları

Cam filmi denildiğinde genellikle ilk akla gelen koyu araç camlarıdır. Bununla birlikte, ev  ve ofis pencerelerine film taktırarak renk vermek de faydalı olabilir. Aslında, pencere tonu işinizi birkaç farklı yoldan bile koruyabilir, bu da pencerelerinizi renklendirmenin tipik olarak çok akıllıca bir yatırım olduğu anlamına gelir.

İşte size işyeri pencerelerinize film taktırmak için geçerli olabilecek nedenler;

Çalışanlar Daha Verimli Olur

Pencere renk tonunun işinizi koruyabilmesinin en iyi yollarından biri çalışanlarınızın işte daha rahat hissetmelerine yardımcı olmaktır. Bu da onların mutluluğunu ve üretkenliğini arttırır. Yapılan araştırmalara göre işyerinde kendisine değer verilen ve kendisini mutlu hisseden bireyler diğerlerine göre çok daha başarılı ve üretkendirler. Zaman zaman parlak güneş ışığı kesinlikle yararlı olabilir, ancak bilgisayarlarda çalışan veya pencerelere bakan pozisyonlarda çalışan insanlar için tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Parlama, göz yorgunluğuna, baş ağrısına ve işyerinde verimliliği etkileyebilecek daha fazlasına neden olabilir. Özellikle büro çalışanları arasında yoğun bir etkiye sahip olan migren atakları güneş ışığından tetiklenen bir hastalıktır. Pencerelerinizi renklendirmek bu parlamayı önemli ölçüde azaltabilir.

Para Kazandırır

Yeni bir iş girişiminde bulunmuş veya bir süredir iş yapıyor olsanız da, para tasarrufu yapmanın başarınız için önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Pencere tonu, faturalarınızda tasarruf etmenize yardımcı olacak en iyi yollardan biridir. Bazı renk tonları pencerelerden ısı transferini önleyebilir, işinizi daha serin tutabilir ve soğutma sisteminizdeki yükü azaltabilir. Aslında, bazı tahminler sadece pencere renklendirme kullanarak soğutma maliyetlerinizde %15 ile %30 tasarruf edebileceğinizi göstermektedir. Bu yüzden işletmenizdeki tasarruf tedbirleri arasına muhakkak cam filmine yer vermelisiniz. Ve bu konuda uzman olan bir firmadan fizibilite çalışması isteyerek bu çalışmaya başlayabilirsiniz. Sizde işyerinizde bu uygulamayı düşünüyorsanız Türkiye genelinde bulunan GMC Film bayilerini ziyaret ederek ofis cam filmi hakkında detaylı bilgi alabilir ve “ÖMÜR BOYU GARANTİ” kapsamında işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Hırsızlığı Önleyebilir

İster inanın ister inanmayın, işletmenizin pencerelerine cam filmi taktırarak renk tonunu değiştirip hırsızlığı önleyebilirsiniz. Günümüz cam filmi teknolojisi, camlarda çatlamaya ve kırılmaya dayanıklı seçenekler de dahil olmak üzere çeşitli renk tonu türlerine izin verir. Özellikle perakende işletmeler hırsızların hedefidir. Çünkü hırsızlar içerideki mallara erişmek için pencerelere tuğla veya taş atarlar. Camlarınızın kırılmasını zorlaştıran cam filmi taktırarak hırsızları caydırabilir ve önleyebilirsiniz. Hatta onları caydıran diğer bir konuda içerisini göremedikleri için şeffaf bir yerdeki hırsızlık kadar cesaretli olamazlar. İçeride ne var, kim var, gibi tehlikeler karşısında emin olamazlar ve risk almak istemezler.

Gizlilik Sağlar

Çalıştığınız iş türüne bağlı olarak, müşterileriniz ve rakipleriniz karşısında gizli kalmak akıllıca olabilir. Bunun iyi bir örneği, güzellik bakım salonları gibi insanların saç rengi, manikür, pedikür gibi özel bakım yaptırdıkları iş alanları olabilir. Dışarıya bakmak güzel olsa da, dışarıdaki dünya onlara bakıyorsa, müşterileriniz kendini biraz rahatsız hissedebilir. Pencerelerdeki cam filmi ve tonu biraz daha fazla gizlilik sağlayabilir ve müşterilerinizin daha rahat hissetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca özel üretimler yapan firmalar arge, işletme ya da personel departmanlarının bulunduğu camlı bölümleri bu filimler ile kaplattırarak işinin püf noktalarını gizleyebilirler.

Gizli Bölmeler

Örneğin ofisinizde veya işyerinizde deponuz var ve bu deponun içindeki ürünlerin kimse tarafından gözükmesini istemiyorsunuz. Veya yönetici/patron gibi kişilerin ofislerinin diğer iş arkadaşları tarafından gizliliğe sahip olmasını isteyebilirsiniz.

Güneş Işığından Kaynaklanan Solmayı Önler

Son olarak, UV ışınlarını engelleyen pencere tonu, güneş ışığından dolayı solmayı önleyerek şirketinize fayda sağlayabilir. Birkaç ay veya yıl boyunca, pencerelerden geçen güneş ışığı perdeleri, halıları ve hatta mobilyaları bile soldurabilir. Bu durum çirkin bir görüntü olabileceği gibi ve iş profesyonelliğine de gölge düşürebilir. Neyse ki, pencere tonu her iki yılda bir yeni perdeler ve mobilya satın almaktan çok daha ucuzdur ve işletmenizin aynı zamanda profesyonel atmosferini sürdürmesine yardımcı olabilir.

Pencere tonu, yıllardır pek çok firma tarafından kullanılmaktadır.  Her ne kadar otomobil camları günümüzün en iyi renk tonlarının en popüler alıcısı olsa da, gittikçe daha fazla sayıda ev ve işletme sahibi, camlarını renklendirmenin faydalarını da keşfetmektedir. İşletmeniz tüm bu yollardan faydalanabilir. Ayrıca işletmenize yaptıracağınız cam filmi işlemi ilk yılda kendi masrafını ödeyebileceği anlamına gelir. Sizde işyerinizde benzer uygulamaları yaptırmayı düşünüyorsanız, Türkiye genelinde bulunan GMC Film bayilerini ziyaret ederek; işyeri, ofis, fabrika, bina cam filmi talepleriniz için profesyonel destek alabilir ve de “ÖMÜR BOYU GARANTİ” kapsamında işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …