opalfilm

Opalfilm

Çalışma ortamlarının verimini düşüren yoğun gün ışığı ve sesin yarattığı sorunlara çözümü, pencerelerde Opalfilm kullanımı ile GMC Film sunuyor. Opalfilm iç mekanlarda ihtiyaç duyulan etkin gün ışığı kontrolünün yanı sıra akustik kontrol de sağlıyor. Göz sağlığı sorunlarına sebep olan bilgisayar monitörlerindeki parlamalar da Opalfilm sayesinde sorun olmaktan çıkıyor.

Gün ışığı kontrol sistemleri geliştiren Alman Haverkamp markası tarafından iç mekanlarda kullanılmak üzere üretilen Opalfilm çeşitli renk ve ışık geçirgenlik düzeyi seçenekleriyle dekoratif çözümler sunuyor. Çeşitli stor perde mekanizma alternatifleriyle hareketli veya sabit şekilde kullanılabilen Opalfilm özellikle açık plan ofis ortamlarında gün ışığının monitörlerden yansıması ile oluşan parlama sorunlarına konvansiyonel ürünlere oranla daha iyi sonuçlar veriyor. Işık yansıtıcılığı özelliğini artırmak ve dışarıdan bakıldığında iç mekanın görünmesini engellemek amacıyla dış yüzeyi gümüş renkli olarak üretiliyor.

Mikro delikli ses yutucu Microsorber teknolojisinin Opalfilm üzerine uygulanmasıyla üretilen Opalmicrosorber hacim içerisindeki yankılanmayı azaltıp, akustik konfora destek sağlıyor. Yüksek düzeyde yutuculuğa sahip Opalmicrosorber özellikle ofis ortamlarında rahatsızlık veren konuşma sesleri ve bilgisayar fanı gibi gürültü kaynaklarının akustik kontrolüne destek oluyor. Akustik asma tavana ek olarak pencere ve diğer cam cephe yüzeylerin önünde Opalmicrosorber’ın kullanılmasıyla ofis içi akustik konfor sağlanıyor.

Bir ofis içerisinde termal ve akustik konforun bir ürün ile sağlanması, personel verimini artırmasının yanısıra enerji tüketimi açısından işletme maliyetlerini de düşürüyor. Ayrıca Avrupa Birliği uyum çalışmaları kapsamında gündeme gelecek olan bilgisayarlı çalışma alanlarında sağlanması gereken şartlardan (TS EN ISO 9241) biri olan gün ışığı kontrolü ve parlama engelleme kriterlerinin işletmeler tarafından bugünden sağlanması etkili bir yatırımı temsil ediyor.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …