tekne gemi folyo kaplama

Tekne – Gemi Folyo Kaplama

Araç Folyo Kaplama uygulaması 20 yıla yakın bir geçmişi olan, günümüzde malzeme kalitesinin ciddi anlamda üst düzeye geldiği, araçların (otomobil, yat, helikopter, uçak) rengini değiştirmek, boyasını korumak ya da reklam amaçlı uygulanan “Premium Cast” ve “Rapid Air” diye tabir edilen “PVC” tabanlı esnek, ısıya dayanıklı, 10 yıla kadar kullanım ömrü olan özel bir materyalle yapılmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Yukarıda bahsi geçen teknik terimler oldukça ciddi ve büyük öneme sahiptirler. Lütfen deniz araçlarınıza x bir işletmede uygulama yaptırıyor olsanız dahi belirtilen ek özelliklerin olduğundan emin olun, gerekirse kullanılacak ürünün üretim şartnamesini incelemek isteyin. Neden önemle bu kadar vurgulamak istediğimize gelince; Siz yapılacak işlem için onay verdiniz ve meslektaşlarımız işlemi bitirip size teslim ettiler. Siz büyük bir mutlulukla görüp çok beğenip uygulamayı teslim alıp para ödemesi yaptınız… İşte sorun burada başlıyor: Siz sadece ürünün dış görüntüsünü görebiliyorsunuz, peki ya içi… Ürünün ne olduğu, hava kanallı mı değil mi, Reklamcılıkta kullanılan dayanım ömrü 1 ay olan ürünler mi yoksa Premium Cast teknoloji mi…

Kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri, aracınızın üzerinde dış ortam şartlarına dayanabilecek kaliteli malzeme kullanmak ve kaliteli malzeme kadar da kaliteli işçiliktir. İyi ve kaliteli bir araç renk değişimi; doğru firma, doğru malzeme ve doğru uygulama ile mümkündür. Araç renk değişiminde ortam da çok önemlidir. Uygulama alanının temizliği, ortam ısı değerinin uygulamaya müsait, steril ve tozsuz olması gerekir. Uygulanacak yüzeydeki en küçük toz, zift, kuş dışkısı vb. kalıntılar alınabilecek sonucu değiştirir. Bilinçsizce yapılan uygulamalar görsel anlamda aracınızdan almak istediğiniz hazzı size sağlamayabilir.

Araç kaplama, aracın dış etkilerden korunması, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya tamamen zevke bağlı olarak aracın dış yüzeyinin kaplanması/renginin değiştirilmesi işlemidir. Araç kaplama, dekoratif süsleme ve estetik görünüm sağlayarak istediğiniz gibi otomobilinizi kişiselleştirmenizi sağlıyor. Başka bir avantajıysa kaplanan yüzeyler UV ışınlarının etkilerine maruz kalmadığı için boya solmuyor, matlaşmıyor ve aynı zamanda asit yağmuru veya kar gibi doğal etkenlerden de aracınız korunmuş oluyor.

Orijinal boyalar üzerinde kullanılan, üretim nedeni araç boyasını korumak olan ve sonra onlarca renge kavuşan bu ürünü aracınıza kaplattıktan sonra söktürmek istediğinizde de aracın boyasında akma veya kayma gibi hiçbir sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Aracınızı boyattığınızda aracınız değer kaybederken, bu yöntem ile aracınızın değerini de koruyabiliyorsunuz.

GMC Film’in yat ve deniz araçları kaplama folyoları diğer adıyla “marine” ürünleri; araç üzeri reklam, boya koruma, renk değişimi gibi projeleriniz için idealdir. Firmanızın reklamlarını, kampanyalarını folyo kaplama işlemiyle deniz araçları üzerine uygulayabilir, onlarca ürün ve 300’den fazla renk seçeneği ile aracınızı dilediğiniz gibi kaplayabilirsiniz.

(Renk kartelasına ulaşmak için tıklayın)

GMC Film marine ürünleri, deniz araçları için özel olarak üretilmiştir. Teknelerin su altı kesimlerinde deniz canlılarına karşı bir bariyer oluşumu sağlayarak midye, kekomoz ve diğer kabuklu deniz canlılarının yüzeye tutunmasını engelleyen çevreci ve uygulama yapılan alana göre 2 yıl garantili ve 10 yıla kadar kullanım ömrü olan yeni nesil hizmetlerdir.

GMC Film Marina Folyo Kullanım Alanları

Tekne Sahipleri İçin;

 • Motoryat (sürat, mega, trowler, speed, cruise, elektrik, lobster vb. tekne gruplarında)
 • Yelkenli teknelerde
 • Fiber tabanlı servis botlarında
 • RIB teknelerde

Marina Sahipleri İçin;

 • Yüzer iskelelerin su altı alanları
 • Sabit iskele bacakları
 • Marina servis botları su altı kesimleri

Ticari / Resmi Gemiler için;

 • Tug Botlar
 • Yolcu tekneleri
 • Yolcu gemileri
 • Vapur ve feribotlar
 • Acenta ve servis botları
 • Liman, kılavuz, sahil güvenlik, pilot, gümrük ve sağlık tekneleri

Hızla büyüyen ve teknolojiyi yakından takip eden GMC Film ile,  Tekne – Gemi Kaplama’da tek sınır hayal gücünüz.

 

Ayrıntılı bilgi için: GMC Film yat / tekne / gemi / deniz araçları kaplama

yat kaplama

 

İHTİYACIN OLMASI DURUMUNDA; Yat, Tekne, Gemi, Deniz araçları folyo kaplama hizmetinden önce araçlarınızın zemin temizliğinin yapılması gerekiyorsa grup şirketimiz olan Carismax tarafından destek alınabilmektedir.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …