ev tipi şarj istasyonu

GMC Şarj Ev Tipi Şarj İstasyonu

Normal şarj modülü tek fazlı 16A seviyesinde şarj akımına sahip olup, aracın kapasitesine göre değişim gösteren ortalama 6-8 saat civarında şarj edebilmektedir.

Ünite, hızlı şarj modülünün içerdiği tüm standartları ve korumaları içermektedir. Diğerinden farklı olarak, Tek fazlı “Tip 2” veya normal “Schuko” diye adlandırılan priz kullanılabilmektedir. Aracın kendisinden gelecek olan tek fazlı fiş bu prize takılarak şarj işlemi gerçekleştirilmektedir. Prizin bulunduğu bölme, ikinci şahısların müdahale edememesi için kapak ile gizlenebilmektedir. Manyetik kilit mekanizmasına sahip kapak, kullanıcının kartını okutması ile açılır ve aracın istasyona bağlanması beklenir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra kapak kullanıcı tarafından kapatılır ve sistem tarafından kilitlenir. Bu şekilde başlayan şarjın ikinci şahıslarca durdurulmasına yönelik girişimleri engellenir. Kapağın açık ya da kapalı olduğu sensörlü bir mekanizma ile kontrol edilir. İstasyondan gerçekleştirilen tüm elektrik ve elektro-mekanik fonksiyonlar GMC Şarj bünyesinde geliştirilmiş bir elektronik kontrol sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

Ünitelerden hızlı şarj olanlar yere monte, dış ortamda kullanılabilen kasalara sahipken, normal hızda şarj eden üniteler hem yere monte hem de duvar tip modellerine sahiptir. Dış ortamlarda kullanıma uygun olup IP54 standartlarında çelik gövdeye sahiptir.

ÖNERİLEN SAYFA

iş ortaklığı

GMC Şarj İş Ortaklığı

Kurumunuza, inşaat projenize, sitenize veya apartmanınıza özel; paylaşımlı kullanımlı şarj üniteleri kuruyoruz. Elektrikli araç sahipleri, …