tekne kaplama

Tekne Kaplama

Marin Araçları Kaplama

Tekne kaplama ve Marin grubunda yer alan tüm araçların folyo ile kaplanması, en az 2 yıl güvenli kullanım avantajı sağlıyor. Muazzam şıklık, geniş renk yelpazesi, sınırsız seçenekte tasarım ve dizayn olanağıyla folyo kaplama, teknelerin korunmasında trend uygulamalar arasındadır.

Deniz tuzuna karşı dayanım / koruma sağlayan folyo kaplama uygulamaları, tekne gövdesinin ve tüm kaplama yapılan alanların çizilmesini önler. Aynı zamanda dilediğiniz renk tonu ile de yeni bir tasarıma ulaşması sağlanır.

Tekne Kaplamanın Avantajları

Güvenle yelken açmanın en zarif ve konforlu yöntemidir. Tekne folyo kaplama uygulamaları, istenilen renk ve tasarım seçeneğiyle zengin bir katalog sunuyor. Yüzlerce farklı renk olanağı, yanar döner renkli uygulamalar, dokulu folyolar veya firma reklam tanıtım etkinlikleri için yazılı ve görsel dizayn seçkileri, folyo kaplamayı cazip kılan nedenler arasındadır.

Tuz korumada üstün performans sağlayan folyolar, %100 dayanım gösteren kaliteli ürünle, teknelerin ömrünü uzatır. Üstelik kolay bakım yapılabilmesi, kolaylıkla temizlenmesi nedeniyle, tekne boyalarından daha avantajlıdır. Marin grubu araçların tamamına uygulanabilen folyo kaplamalar, çiziklere karşı da koruma sağlar. Su, nem, güneş ve çeşitli etkilere bağlı olarak sararma, rutubet izleri veya renk solmalarına karşı korur.

Özellikle parlak renkli kaplamalarda daima şık ve ışıltılı bir görünüm, ticari teknelerde cazip bir avantajdır.

Tekne Kaplama Nasıl Yapılır?

Her tekne ideal temizliğe (altyapı hazırlığına) kavuşturulduktan sonra kaplanabilir. Folyo ile yüzey arasında herhangi bir kalıntı, toz, kir, cila veya ıslaklık kalması, uygulamanın başarısına doğrudan etki eder. Marin kaplama işlemleri, ön hazırlık aşamasıyla başlar. Sonrasında sterilizasyon işlemleri yapılır ve kaplama aşamasına geçilir.

Tekne kaplama, hava şartlarının uygunluğuna göre yapılabilir. Açık havada gerçekleşen bir uygulama olduğu için ideal atmosferin sağlanması, işlemin başarılı olmasına katkı sağlar. Tekne folyo kaplama işleminin yapılabilmesi için, aracın karada olması gerekmektedir.

Tekne kapasitesine ve uygulama alanına bağlı olarak, hava koşullarının uygun olmadığı zamanlarda, kapalı alanda da folyo kaplama işlemi yapılabilir. Folyoların ve kullanılan materyallerin kalitesine göre en az 2 yıla kadar garanti opsiyonu sağlanır.

Tekne Tasarımı Nasıl Seçilir?

Kişiye özel kaplama seçenekleri, multicolor kaplama, kamuflaj kaplama veya dokulu folyo gibi kaplama seçenekleri, tamamen zevke göre uygulanabilir. Ticarete dahil edilen marin gruplarında genellikle firmaya dair renkler ve desenler kullanılır. Logo dizaynı, tanıtıma dair görseller ve renk seçimleriyle tekne kaplama yapılır.

Teknenin türü, kapasitesi gibi farklı unsurlar değerlendirilerek, özel konsept hazırlanabilir. İddialı renkler, şahane ışıltılar tercih edilebileceği gibi sade ve doğal modeller de seçilebilir.

Teknede Seramik Kaplama

Profesyonel çözüm sağlayan seramik kaplama uygulamaları, teknelerde göz alıcı parlaklık sağlıyor. Boya koruma sistemi olarak geliştirilen ürünler, marin grubunda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Ultra parlaklık, yüksek su itici yapı, çizilmeye karşı yüksek dayanım avantajları, hybrid seramik kaplama teknelere koruma sağlıyor.

15 mikron kalınlıkta her alana göre farklı ürün grupları ile koruma sağlayan seramik parlaklık, kimyasal dayanımı ve ortalama 300 dereceye kadar ısı dayanıklılığıyla, konforludur. Tüm hava koşullarında dayanım sağlayan seramik tekne kaplama; gövde, döşeme aksamları ve cam aksamlarına rahatlıkla uygulanabilir.

Seramik kaplama ürünlerinin profesyonelliğine ve marka kalitesine bağlı olarak;

  • Oksitlenmeye karşı koruma
  • Solma, kir, pas ve lekelere karşı koruma
  • Asit yağmurlarına karşı koruma
  • Deniz tuzu ve UV ışınlarına karşı koruma
  • Çiziklere karşı koruma
  • Güçlü su iticilik özelliği

gibi ekstra avantajlar elde edilebilir. Her nitelik ve kapasitedeki deniz araçlarına uygulanabilen seramik kaplamalar, GMC Film profesyonelliğiyle teknelere göz alıcı parlaklık sağlıyor. Yüksek ürün kalitesi, işinin uzmanı kadro ve özenli iş sunumuyla Türkiye’nin her şehrinde hizmet sunuyoruz.

GMC Film Tekne Kaplama Hizmetleri

Türkiye’nin en profesyonel hizmet şirketi olarak marin grubu araçlarınıza; folyo kaplama, seramik kaplama ve boya koruma filmi uygulamalarıyla güvenilir hizmetler veriyoruz. 300’den fazla renk seçeneği, multi tasarımlar, şaşaalı ve dokulu folyolar ile GMC Film markalı ürünler ile seramik kaplamada profesyonel koruma hizmetleri sağlıyoruz. Tekne folyo kaplama renkleri

Bulunduğunuz şehire özel hizmet olanağı ve teknenizin bulunduğu limanda uygulama seçenekleri ve nitelikli bakım faaliyetlerimizle, uluslar arası olarak hizmet vermekteyiz. Müşteri hizmetlerimizi arayarak hizmet randevunuzu hemen oluşturabilir, tüm uygulamalar ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tekne kaplama hizmetlerimizde ayrıca; şeffaf kaplama ve cam filmi kaplama gibi ekstra seçenekler bulunuyor. Teknenize özel tasarımlar için web sayfamızda bulunan tekne folyo kaplama sayfasını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

Fabrika Cam Filmlerinde Global Kalite

Fabrika Cam Filmlerinde Global Kalite

Üretim tesisleri, geri dönüşüm tesisleri, fabrikalar ve her kapasitedeki imalathanelerde ekstra güvenlik, cam filmleriyle oluşturuluyor. …