sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Gergi Tavan Sistemlerinin Faydaları

Son derece hızlı, pratik ve sorunsuz bir sistemdir. Montaj esnasında herhangi bir kirliliğe yol açmaz. Uygulama yapılarak eşyaları taşımaya gerek yoktur. Esnekliği sayesinde ölçülendirme de de çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Modern ve estetiktir. Yıpranmış, tahrip olmuş tavanlarınızı estetik ve modern gösterir. Yatay, dikey, kavisli, düz, kemerli tüm yüzeylere uygulanabilir. Tüm sıva hatalarını gizler. Dilediğiniz taktirde dijital baskı sayesinde tavanlarınız istediğiniz resim ve desenlerle kaplanabilir.

Son derece ekonomiktir. İmalat, montaj ve dekorasyon işlemi bir gün içinde biter. Maliyeti ise standart tavanlarla hemen hemen aynıdır.

Teknik olarak ise; çok güvenilir, uzun süre dayanıklıdır. Çarpmalara dayanıklı, suya dayanıklı, neme dayanıklıdır. Tüm yapılarda uygulanabilmektedir. Oda sıcaklığında kurulumu yapılabilir. Dekoratif olan kornişler arasına da kurulabilmektedir.

Işıklandırma, havalandırma, telefon, alarm gibi sistemler ilave edilebilmektedir.

Herhangi bir bakıma gerek yoktur. Özel temizlik ürünleriyle temizlenir. İsteğe göre akrilik boya ile boyanabilmektedir.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Tüm araç yüzeylerinde kalıcı ve uzun süreli parlaklık sağlar,

Zararlı güneş ışınları, asit yağmurları ve kimyasallara karşı tam koruma sağlar,

Son derece dayanıklı ve mükemmel parlaklık yüzey oluşturur,

Garantili ve uzun süreli koruma sağlar,

Hava etkilerine karşı araç üzerinde oluşabilecek buzlanmada tam koruma sağlar,

Uzun zaman aracın daha temiz ve parlak kalmasını sağlar,

Kuş pisliğine ve ağaç reçinelerine karşı ciddi anlanmda koruma sağlar,

Araç temizliği dışında bakım gerektirmez,

Yıkama makineleri, fırça ve temizlik ürünlerine karşı koruma sağlar,

Jantlara ve plastik aksamlara uygulanabilir, uzun süre temiz kalmalarını sağlar.

Cam Filmi Kanun ve Yönetmenlik

Araç Cam Filmleri ile ilgili kanun ve yönetmelikler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir.

Ülkemizde ise bu durum oldukça farklı;

18.07.1997 tarihli Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin, 09.09.1997 revize tarihli 63. maddesinde:

“Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.”

ifadesi yer almaktadır.

Ancak böyle bir yasağın yönetmelik yoluyla giderilmesi İdare Hukuku yönünden mümkün olmayıp, bu tür bir yasağın ancak ve ancak yasa ile getirilmesi gereklidir. Hukuki yönden tartışmalı olan bu durum açıklığa kavuşuncaya ve otomotiv cam filmi uygulamaları ile ilgili Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılan standartların adaptasyonu tamamlanıncaya kadar yukarıdaki yasaklama idari makamlarca uygulanmaktadır.

Buna göre, cam filmi uygulanmış araçlar için aşağıdaki olasılıklar mevcuttur:

– Trafik denetimlerinde tespit edildiği takdirde, Trafik Kanunun 30/1-b maddesine göre para cezası kesilebilir.

– Araçların trafik muayenelerini yapan kuruluş cam filmleri sökülmeden muayene yapmayabilir.

Fakat Türkiye resmi araç muayene istasyonu TÜVTÜRK’ün açıklamasında ise;

Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.

ifadesi yer almaktadır.

Cam Filmi Nedir?

Cam filmi, araçların ve mimari yapıların camlarından güneş ışınlarıyla birlikte giren zararlı ışınları ve aşırı sıcakları engelleme amacıyla üretilmiştir.

Cam filmleri ayrıca; ısı tutma (absorbsiyon) ve geri yansıtma (refleksiyon) özelliğiyle araçların ve mimari yapıların içerisindeki ısıyıda korumaya yardımcı olur.

Aynı zamanda cam filmleri bulunan ortamın gizliliğini sağlayarak, araçların ve mimari yapıların içerisinde meraklı bakışlardan uzak bir şekilde, size ve yakınlarınıza daha güvenli bir ortam sağlar.

Güneşin zararlı Ultra Viole (UV) ışınlarını engelleyerek aracınızın, evinizin, ofisinizin içerisinde bulunan eşyalarıda korur ve solmalarını engeller.

Bunları biliyor muydunuz?

Bir oto camını tamamen kırmanın sadece 1 saniye sürdüğünü?

Bir aracın içine 3 saniye içinde girilebileceğini?

Araç kaçırma ve kap-kaç olaylarının büyük şehirlerde ciddi boyutlarda artmakta olduğunu,

Kazarlarda cam kırıklarının yol açtığı yaralanmalarının sıklıkla rastlanan yaralanma türlerinin başında geldiğini,

Bombalı saldırılarda kırılan cam kıymıklarının 10.000 metre/saniye hıza ulaştığını, ciddi ve ölümcül yaralanmaların %80’ini oluşturduğunu,

İngiltere’de otomobile ilişkin suçların tüm suç portföyünün %65’ini oluşturduğunu ve her 13 saniye’de bir, hırsızlık veya kaçırma amacıyla, bir otomobile girildiğini,

UV ışınlarının sağlığa önemli ölçüde zarar verdiğini,

 

Peki, sevdiklerimizi, eşyalarımızı ve otomobilimizi bu tür risklere karşı nasıl koruyacağız?

 

HAVERKAMP PROFILON Yüksek Güvenlik ve Güvenlik filmleri motorlu taşıt araçlarının yan ve arka camlarına uygulanarak, lamine bir ön camın fiziksel güvenlik özelliklerini veriyor ve görünmez bir koruma sağlıyor.

Şeffaf ve muhtelif derecelerde renklendirilmiş PROFILON Yüksek Güvenlik ve Güvenlik filmleri ve renkli OPALFILM Güneş Koruma filmleri ile sevdiklerimizi, eşyalarımızı ve otomobilimizi hırsızlık, zorbalık, infilak, ısı, UV radyasyonu ve meraklı gözlere karşı koruyabiliriz.

-Araç kaçırma, hırsızlık, zorbalığa karşı koruma

PROFILON Yüksek Güvenlik filmleri, çok katlı yapısı ve test edilmiş yüksek çarpma direnci özellikleri ile, saldırganlara karşı yüksek seviyede koruma sağlar. PROFILON’un başarıyla geçtiği ve bir filmin Güvenlik Filmi kategorisinde olup olmadığını tespit eden DIN 52 290 A1 Standardı testinde, 4,11 kg ağırlığındaki demir bir küre, 360 Mikron kalınlığındaki 3 katlı PROFILON Yüksek Güvenlik Filmi kaplı cama 3,5 m yükseklikten arka arkaya 3(üç) defa atılmakta, demir küre film destekli camın arkasına geçememektedir. Bu yüksek direnç yeteneğini ispatlayan test, Dünya’da ilk defa PROFILON tarafından başarılmış ve sıradan güvenlik filmlerinin geçemediği bir testtir.

-İnfilak ve patlamaya karşı koruma

Bir bomba patlaması veya infilakta tüm camlar potansiyel bir ölümcül tehlike haline dönüşür. Infilakın yarattığı basınç dalgası etkisi ile oluşan cam kırıkları ve kıymıkları yaklaşık saniyede 10.000 metre hızla hareket ederler ve bombalı saldırılarda tüm yararlanmalarının %80’ine nedeni olurlar. İnfilak yeri yüzlerce metre uzakta bile olsa, basınç dalgası cevredeki binaların ve taşıt araçlarının camlarını parçalar ve binlerce cam kırıklarının havada büyük bir hızla uçmasına neden olur.

PROFILON Yüksek Güvenlik filmleri bu türdeki hayati yaralanma tehlikelerini, basınç dalgalarına karşı yüksek dayanma gücü ve yeteneği sayesinde, büyük ölçüde azaltır. Parçalanan camların film tarafından tutulmasını sağlayarak yaralanma riskini ortadan kaldırır.

-Trafik kazalarında yaralanmaya karşı koruma

Trafik kazalarında, özellikle takla atma ve devrilmelerde ciddi yaralanmaların büyük bir çoğunluğu yan camların patlayarak parçalanması sonucu bizzat camın veya araç dışındaki objelerin yolculara verdiği zararlardan oluşturmaktadır. PROFILON Yüksek Güvenlik filmi kaplı camlı otomobillerin trafik kazalarında ve devrilmelerinde, PROFILON patlayan camı tutarak bir güvenlik duvarı oluşturur ve birçok ciddi yaralanmayı önler. Film gerekirse içten dışa doğru kolaylıkla itilerek çıkartılabilmektedir.

-Isı ve ışımaya karşı koruma

Güneş ışınlarının ışıma etkisine ve içeride yaratacağı ısıya karşı muhtelif derecelerde renklendirilmiş PROFILON Güvenlik ve OPALFİLM güneş koruma filmleri etkin koruma sağlar. Film camı renklendirerek içeri giren gün ışığı miktarını ve ışıma yoluyla içeriye ısı transferini azaltır.

-UV (Mor ötesi ışınlar)’a karşı koruma

Ultraviolet (Mor ötesi ışın) radyasyonu sağlığa önemli ölçüde zarar veren bir ışın türüdür. Direkt güneş ışığı altında bulunmasak bile, mor ötesi ışınlardan kaynaklanan gözle görünmeyen radyasyon içeriye girmektedir. Korumasız pencere camları, UV ışınlarının direkt içeri girmesine izin verirler. PROFILON Yüksek Güvenlik ve Güvenlik filmleri ve OPALFILM güneş koruma filmleri güneşin UV ışınlarını yaklaşık %99 oranında emerek içeri girmesini ve insan sağlığı için tehlike oluşturmasını önler. Ayrıca, güneş ışınlarının araç iç döşeme malzemeleri, kumaş, deri, plastik.vs.. aksamlarında yaratacağı renk solması etkisini de ortadan kaldırılır.

GÜVENLİK, EMNİYET VE KORUMA FİLMİ NEDİR?

Dünya’da güvenlik amacıyla kullanılan 2 farklı film standardı mevcuttur, “Güvenlik” ve “Emniyet”.

a.“Emniyet” filmi:

Bu filmler tek bir kattan oluşurlar. Yapıştırıcıları basınca duyarlı veya su tesirli akrilik esaslıdır. Emniyet fimleri 100 -175 Mikron (4,0 – 7,0 Mil) kalınlığında üretilirler. Kaza anında camın parçalanması sonucu oluşabilecek yaralanma risklerinin azaltmak amacıyla tasarlanmışlardır. Bu filmler USA ANSI Z97, ALMAN DIN 52337, İngiliz BS 6206, Avrupa Topluluğu EN 12600 standartlarını karşılar. Tanım olarak “Emniyet” filmi bir “Güvenlik” filmi değildir. Türkiye cam filmi piyasasında “Güvenlik Filmi” olarak tanımlanan ve pazarlanan filmler genellikle Emniyet filmleridir.

b .“Güvenlik” filmi:

“Güvenlik” filmleri birden fazla kattan oluşurlar. Bu filmlerde basınca duyarlı akrilik esaslı yapıştırıcılar kullanılır. Film kalınlıkları 300 Mikron (14 Mil) dan fazladır. Sertleşmeyen yapıştırıcılı özelliğe sahip “Güvenlik” filmleri patlama ve infilaklara, bombalı saldırılara, kimyasal ve endüstriyel kazalara karşı dayanıklıdırlar. “Güvenlik” filmleri ANSI ve CPCS teslerinin yanısıra, “Güvenlik” filmi tanımının teyid edildiği UL 972 -1984 testi standartlarını ( Alman DIN 52290, İngiliz BS 5544, Avrupa EN356 P2A) da geçmek zorundadırlar.

c .UL 972 Testi nedir?

Underwriters Labarotories 972 -1984 testi bir camın hırsızlığa dayanıklılığını teyid edilen tek “Güvenlik” film testidir. Testin iki çarpma aşaması vardır. İlk aşamada 2,3 kg ağırlığındaki bir demir küre film kaplı cam üzerine 3 metre yükseklikten düşürülür. Bu işlem 5 defa tekrarlanır. İkinci aşamada ise, 2,3 kg lık demir küre 12 metre yükseklikten film kaplı cam üzerine bırakılır. Bu çarpma testi sonucunda filmin demir küreyi tutarak karşı tarafa geçirmemesi şarttır.

d.PROFILON nedir?

Almanya’da üretilen PROFILON, HAVERKAMP GmbH firmasının tescilli bir ürünü olup mevcut camlar üzerine kaplanan optik olarak şeffaf bir Polyethyelene Terpthalate (PET) bir güvenlik filmidir.

PROFILON Güvenlik filmleri, çok katlı yapısı ve test edilmiş yüksek çarpma direnci özellikleri ile, saldırganlara karşı yüksek seviyede koruma sağlar. PROFILON’un başarıyla geçtiği ve bir filmin Güvenlik Filmi kategorisinde olup olmadığını tespit eden DIN 52 290 A1 Standardı testinde, 4,11 kg ağırlığındaki demir bir küre, 360 Mikron kalınlığındaki 3 katlı PROFILON Yüksek Güvenlik Filmi kaplı cama 3,5 m yükseklikten arka arkaya 3(üç) defa atılmakta, demir küre film destekli camın arkasına geçememektedir.

Bu yüksek direnç yeteneğini ispatlayan test, Dünya’da ilk defa PROFILON tarafından başarılmış ve sıradan güvenlik filmlerinin geçemediği bir testtir.

PROFILON AX A1 3 katlı, 360 Mikron kalınlığındaki PROFILON Yüksek Güvenlik Filmi Dünya’da UL 972 testini geçen UL onaylı tek “Güvenlik Film”dir.

PROFILON Filmleri 2 farklı kalınlıkta çeşit ve 3 renkte bulunmaktadırlar.

Yüksek Güvenlik Filmleri:

PROFILON 360 Mikron, 3-kat, Şeffaf, Yüksek Güvenlik Filmi

PROFILON 360 Mikron, 3-kat, Renkli, Açık Gri 50, Yüksek Güvenlik Filmi

PROFILON 360 Mikron, 3-kat, Renkli, Gri orta 35, Yüksek Güvenlik Filmi

Güvenlik Filmleri:

PROFILON 250 Mikron, 2-kat, Şeffaf, Güvenlik Filmi

PROFILON 250 Mikron, 2-kat, Renkli, Açık Gri 50, Güvenlik Filmi

PROFILON 250 Mikron, 2-kat, Renkli, Orta Gri 35, Güvenlik Filmi

Piyasada kullanılan “Güvenlik Filmi” tanımı ile bir kargaşa yaşamamak için emsalsiz PROFILON 3 katlı, 360 Mikron filmimiz “Yüksek Güvenlik Filmi” olarak adlandırılmıştır.

Oto yan cam uygulamalarında, PROFILON 3 kat, 360 Mikron Yüksek Güvenlik Filmi veya PROFILON 2 kat, 250 Mikron Güvenlik Filmi, arka cam uygulamalarında camın bombesine bağlı olarak PROFILON 2 kat, 250 Mikron veya OPALFILM 1 kat, 115 Mikron Güvenlik Filmleri kullanılmaktadır.

e.OPALFILM nedir?

OPALFILM, HAVERKAMP GmbH firmasının Güvenlik, Güneş ve Boya Koruma filmleri için kullandığı tescilli markasıdır.

OPALFILM çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Güvenlik Filmleri:

OPALFILM 115 Mikron, 1-kat, Şeffaf, Güvenlik Filmi

OPALFILM 115 Mikron, 1-kat, Renkli, Orta Gri 35, Güvenlik Filmi

OPALFILM 115 Mikron, 1-kat, Renkli, Açık Gri 50, Güvenlik Filmi

Güneş Koruma Filmleri:

OPALFILM 50 Mikron, Renkli, Magic Koyu Siyah 5AF, Güneş Koruma Filmi

OPALFILM 50 Mikron, Renkli, Koyu Granit 5AF, Güneş Koruma Filmi

OPALFILM 50 Mikron, Renkli, Metalik Gri 20AF, Güneş Koruma Filmi

OPALFILM 50 Mikron, Renkli, Orta Granit 35, Güneş Koruma Filmi

Boya Koruma Filmi:

OPALFILM 200 Mikron, 1 kat, Şeffaf, Boya Koruma Filmi

Araç Cam Film Kurulum Kılavuzu

10 adımdan oluşan Araç Cam Film Kurulum Kılavuzu hakkında daha detaylı bilgi için

TANITIM KİTAPÇIĞI

Cam filminin faydaları

Sürüş esnasında aşırı sıcaklara ve göz kamaştıran zararlı ışıklara neden izin veresiniz ki?

GMC cam filmi ile bir sonraki yolculuğunuzu daha rahat bir şekilde yapın.

Güneş ışınlarının aracınızın içini dayanılmaz halde ısıttığı bir sır değildir, Fakat siz serin kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yazın sıcak aylarında güneşin dayanılmaz sıcağından kaçamazsınız, helede araç içindeyseniz. Aracın içindeki hava şartlarını en düşük seviyeye getirmeye başlarsınız ve yola çıktığınızda camdan gözünüze yansıyan ışık, sık sık dikkatinizin dağılmasına sebep olur.

GMC cam filmi bu durumu değiştirebilir.

Şöyleki; Serinliği tekrar sağlayıp rahat bir yolculuk yapmanızı sağlar.

GMC cam filmi camdan yansıyan güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının %99’unu geçirmediği gibi ısınında -1 derecenin altında kalmasını sağlar.

GMC cam filmi yolcuların cildinin hasar gömesini engeller ve aracınızın iç kısmınında solmasına ve çatlamasına mani olur.

GMC cam filmi göz kamaşmasının ve acılı göz yorgunluklarınında azalmasına yardımcı olur.

GMC cam filmleri ile Daily, Sport, Night modellerinden dilediğinizi seçebilir ve aracınıza güvenle uygulatabilirsiniz.

Sürüş güvenliği, serinlik ve rahatlığın en iyisi GMC Film’de.

Kaput filmi ne işe yarar?

Aracınızın boyasını koruyun.

GMC Kaput Filmi (boya koruma filmi) yoldayken sıçrayabilecek herhangi bir cisme karşı koruma sağlar.

GMC kaput filmi ile aracınızın boyasının uzun süre yeni görünmesini sağlayın.

Öncelikle araç üzerindeki çizikler bir çok sürücüyü tereddüte düşürür.

Bu nedenle böyle sorunları önlemek ve aracınızın uzun süre yeni kalmasını sektörün en kaliteli boya koruma filmi ile sağlamak mümkün.

Yüksek parlaklık, adeta gözle görünmeyen koruma, GMC kaput filmi aracınızı hergün sürüşten kaynaklanan zararlardan korur.

Yoldaki zarar verici cisimlere karşı yüksek koruma sağlar;

*taş ve çakıllar

*moloz

*kışın kullanılan tuz ve kum

Olağanüstü kalitede ve netlikte, GMC boya koruma filmi rekabet ettiği emsallerinden %33’e kadar daha kalın ve aracınızın en dayanıksız bölglerinde bile yüksek koruma sağlamayı garanti eder;

*kaporta

*tampon

*kapı kenarları, el tutamaçları ve ayaklık

*yan aynalar

*maşbiyel

*çamurluklar

Biz ayıca içinizin rahat olmasını sağlıyoruz.

GMC boya koruma filmi 3 yıl garanti kapsamında ve nitelikli ekipler tarafından profesyonelce kurulmuştur.

Aracınıza uygunluğundan emin olunan parça, uygun şekilde özel kesim yapılarak işlem yapılır.

GMC boya koruma filmi ile aracınızla ilgilnmeniz daha kolay, normal bir şekilde aracınızı yıkayabilirsiniz. Uygulamayı yapan servisin önerdiği cilayı kullanarak aracınızı ilk günkü görüntüsünü koruyabilirsiniz. Hangi aracı kullanırsanız kullanın, GMC Film aracınızı ilk günkü şartlarında tutmak için en iyi seçenektir.

Zararlı ultraviyole ışınlarını engelleme

GMC cam filmi uv ışınlarını engelleyerek cilt kanseri riskinizi azaltır.

Ülkemizdeki sürücüler araç kullanırken, Sol taraflarının yüksek oranda cilt kanseri riskine maruz kaldığını biliyormuydunuz?

Bu konu insanların inanmakta zorlandığı bilimsel bir gerçek;

Araç camından doğrudan giren yakıcı güneş ışığı, Zararlı ultraviyole ışınları erken yaşlanmaya ve cilt kanserine sebep olduğu sonucuna ulaşabiliyoruz.

Doğru araştırmalar,

Ülkemizdeki sürücülerin sol taraflarının yüksek oranda cilt kanseri riskine maruz kaldığını gösteriyor.

Ulraviyole ışınların zararı, hergeçen gün daha çok artarak derinin dibine kadar temas etmesi ve sessizce yaşlanmayı hızlandırması, kırışıklığa ve tabi cilt kanserine neden olmasıdır.

Artık daha fazla sorun yaşamak zorunda değilsiniz.

GMC cam filmi zararlı ultraviyole ışınların %99undan fazlasını engeller.

İşte bu nedenle Uluslararası Cilt Kanseri Vakfı, GMC Cam Filmlerini öneriyor.

GMC Araç Kaplama Filmleri Teknik Özellikler

970 Uygulama ve Bakım Kılavuzu

970 Araç Kaplama Folyosu Teknik Özellikleri

970 Premium Cast Araç Kaplama Folyosu motorlu taşıtlarınızda kullanabileceğiniz en kaliteli araç kaplama ürünlerindendir. Kıvrımlı yüzeylere, perçin ve çıkıntılar üzerine mükemmel uyum sağlar. Ürünümüz kendinden laminasyonlu üst katmana sahiptir, ekstra laminasyon gerektirmez.

Çift katmanlı PVC folyo (110 mikron) Parlak, mat ve metalik renkler ile 96 renk seçeneği Mükemmel boyutsal stabilite Parlama önleyici üst katman Pozisyonlanabilir, şeffaf solvent poliakrilat yapışkan 970 Araç Kaplama Folyosu aynı zamanda hava kanalı teknolojisi seçeneğiyle üretilmektedir. Rapid Air® teknolojisi folyonun yapışkanında bulunan hava kanalları sayesinde hava kabarcığı oluşturmadan araç kaplamayı sağlar.

Uygulanacak Folyoyu Seçerken

– Aracınızı komple kaplarken Cast folyo kullanmalısınız. Kıvrımlı ve 3 boyutlu bir yüzeye sahip olan aracı, kalenderik folyolarla kaplarsanız istenilen performansı alamazsınız.

– Bazı açık renkler ve metalik renkler koyu renklere oranla daha düşük örtücülüğe sahip olabilirler. Ayrıca koyu yüzeyler, beğendiğiniz 970 rengini tam olarak yansıtamayabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için, kaplama öncesinde kısmi test uygulaması yaparak, folyo renginin istenilen renge uygun olup olmadığını denemenizi öneririz.

– Aynı araç için, aynı seri numarasına sahip folyo kullanmanız gerekmektedir.Farklı seri numaralı folyolarda minimal ton farklılıkları görülebilir.

Uygulama Öncesi

– Folyo uygulanacak aracın mevcut boyasında herhangi bir kusur veya pürüz bulunmamalıdır.

– Folyonuzu uygulamadan önce aracınız profesyonelce yıkanıp temizlenmelidir. Yıkama esnasında cila kullanılmamalıdır.

– Folyoyu uyguladığınız esnada arabanız tamamen kuru olmalıdır.

– Uygulamayı engelleyecek tüm parçalar sökülmelidir (dış aynalar, kapı kolları, silecekler, aksesuarlar).

– Yüzeyi temizlerken deterjan ve ağır kimyasallardan kaçınılmalıdır.

– Tam yüzey temizliği için Kaplama Öncesi Yüzey Temizleyici veya Isopropanollü bir solüsyon ile aracınızı silmelisiniz.

Uygulama Esnası

– Folyonuzu uygulamadan önce mutlaka aracınızın üstünde test ediniz. Yapışma derecesini 24 saat sonra kontrol ediniz. Folyo az yapışıyorsa veya hava kabarcıkları oluşuyorsa temizleme işlemini tekrarlayınız. Karşılaştırma yapmak için aynı anda düz bir yüzeyde test ediniz (araç camı vb.)

– Araç yüzeyinin minimum uygulama sıcaklığında olması gerekir. Ortamın uygun ısıda olması, araç yüzeyinin yeterince ısındığını göstermez. Aracın ısınması için bir müddet beklemelisiniz. En iyi sonucu +21 °C ve +23 °C arasında elde edebilirsiniz. Araç yüzeyinin ısı ölçümünü kızılötesi termometreyle yapabilirsiniz.

– İlk olarak kaplanacak kısımların ölçülerini belirleyip 970 ürününü kesiniz. Keserken katlanmamasına dikkat ediniz.

– Folyonuzu kestikten sonra mıknatıs veya bant yardımıyla pozisyonunu sabitleyiniz.

– Folyonun, kaplanacak yüzeyin ebatlarından 5cm daha geniş olmasına dikkat ediniz.

– Kıvrımlı yüzeylerde daha iyi sonuç elde edebilmek için folyoyu sıcak hava tabancasıyla +40 °C ve +60 °C arasında ısıtınız.

– Folyoyu ısıtırken zarar vermemek için sıcak hava tabancasını sıkça hareket ettiriniz.

– Yapışkanı hızlı bir şekilde etkinleştirmek için çekilip esnetilen yerlere, köşelere ve kenarlara tekrar sıcak hava tabancasıyla ısıtma işlemini uygulayınız. Derin oluklu kısımlarda da aynı verimliliği almak için +110 °C ve 120 °C arasında sıcaklık uygulayınız.

– 5mm çapından küçük hava kabarcıkları en fazla üç hafta içerisinde kendiliğinden yok olacaktır. Daha büyük hava kabarcıkları iğne ile delinmeli ve ragle yardımı ile hava dışarı atılmalıdır.

Uygulama Sonrası

– Araç kaplama folyolarının tutkalı pozisyonlanabilir olması sebebiyle zamanla kemikleşen yapıdadır. Aracınızın folyosunun araç ile bütünleşmesi için 24 saat geçmesi gereklidir.

– Uygulamadan sonra aracın 24 saat boyunca uygulama ısısı ile aynı ısıda kalmasını sağlayınız.

– 970 uygulamadan 3 gün sonra kullanıma hazır hale gelecektir. Bu süreçte araç yıkanmamalıdır.

– 3 gün sonrasında araç fırça, sıcak su ve ağır kimyasallar kullanılmadan elde veya ekolojik araç yıkama programları kullanan yıkamacılarda yıkanabilir.

Bakım

– UNUTMAYINIZ! Aracınızı kapladığınız folyo araç boyasına göre daha hassas yapıdadır. Folyonuzu uzun süre sorunsuz kullanmak için bakımına özen göstermeli ve doğru ürünleri kullanmalısınız.

– Etkili bir temizlik için 970 Araç Kaplama folyosu ile kapladığınız aracınızı temizlik ve bakım ürünleriyle yıkamanızı öneririz. Parlak ve mat folyo yüzeyleri için 2 ayrı temizlik ve bakım setimiz bulunmaktadır.

– Mat veya parlak 970 Araç Kaplama folyosu, diğer folyolardan daha naziktirler. Bu yüzden uygulama ve yıkama esnasında hassas davranılmalıdır.

– Yüksek basınçlı temizlik aletleri, kimyasallar ve çözücülerle yapılan temizlik folyoya ve boyaya zarar verebilir, folyonuzun kullanım süresini azaltabilir.

GMC Araç Cam Filmleri Teknik Özellikler

GMC Film Sıkça Sorulan Sorular sayfasında arayıp bulamadığınız birçok içeriğe blog sayfamızda ulaşabilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

ömür boyu garanti

Ömür Boyu Garanti™

Sizin için kalite önemli mi? Araç Cam Filmi Daily cam filmi, Live cam filmi, Sport …