Araç Cam Filmi Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Araç Cam Filmi Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Araç Camlarını Renklendirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Otomobilinizin camlarını renklendirmenin/film yaptırmanın sayısız faydaları mevcuttur. Enerji tasarrufundan tutunda, UV ışınlarını bloke ederek cildinizi korumak ve parlamayı azaltmak gibi faydalar sadece birkaç tanesidir. Aracınızın camlarına film taktırmadan önce doğru bir seçim yapmanızı sağlayacak bazı bilgiler edinmeniz daha sonra olası yanılgıların önüne geçer.

İşte size araç camlarınıza film taktırmadan önce bilmeniz gereken konular ile ilgili kısa açıklamalar;

Taktırdığınız cam filminin ömrü ne kadardır?

Cam filmi taktırmayı düşünenlerin büyük bir kısmı, yapacağı masrafın ne kadar ömürlü olduğunu merak ederler. Cam filmlerinin ömrü, takılacak cam filminin tipi, kalitesi, iklim ve aracın maruz kaldığı doğrudan güneş ışığı miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır. Genel olarak cam filmi ömrü, araç sahibinin filmi araçta tutacağından çok daha uzun sürecek şekilde tasarlanmıştır. Son 10 yıla bakıldığı zaman birçok cam film ürününü çok iyi bir performans gösterdiği bilinmektedir.

Camlara film taktırmak ne kadar zaman alır?

Sürücü için, cam filmi takılırken ne kadar süre ile aracından ayrı kalacağını bilmek elbette önemlidir. Filmin taktırılacağı süreçte işlerin aksamaması için bu bilgi kadar bilginin doğruluğu da önemli bir detaydır. İşlem, kaç camın renklendirildiğine bağlı olarak 45 dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Yalnızca iki ön kapıya cam filmi takılıyorsa, kurulum dört yan camın ve arka camın tümünü içeren tam bir kurulum yapmaktan çok daha hızlı olacaktır. Montaj yapan işletme, işi en iyi şekilde tamamlamak ve aracı size geri vermeden önce filmin kurumasını sağlamak için aracı en az yarım gün ellerinde tutmak isteyebilirler. Cam filminin takılacağı gün, aracınızla olan işleri başka bir güne bırakmanız ya da farklı bir araçla devam etmek için program yapmanız sağlıklı olur. Ayrıca kaliteli bir iş çıkarmak için profesyonel bir cam filmi uygulayıcısından randevu almak alınacak en doğru karardır.

Cam filmi garanti kapsamında mı?

Çoğu kaliteli cam filmi ürünleri, resmi olmayacak şekilde garanti süresi vermektedirler. Bununla birlikte, alınacak film bayisine herhangi bir filmi satın almadan önce garanti süresini ve şartlarını tam olarak doğrulatmanız gerekir. Ayrıca, filmi takan bayi tarafından tamamen doldurulmuş bir üretici garantisi aldığınızdan emin olmalısınız. Film ile ilgili ülke ve trafik renk tonu yasalarına uymanız önemlidir. Takılacak film yasal değilse, çoğu garanti geçersiz olur. Yerel montaj satıcısı sizin için geçerli olan tüm mevcut renk tonlarını bilmelidir ve bu konuda sizi açık olarak bilgilendirmelidir.

Hangi cam tonu sizin için uygundur?

Aracınız için en iyi filmi seçerken profesyonel bir cam filmi satıcısına danışmalısınız. Bayiler, size farklı renk ve performans avantajlarının yanı sıra, farklı kalite seçenekleri de sunarlar. Cam filmini takan bayi, sizin gereksinimiz ve isteğiniz doğrultusunda cam filmi renk örneklerini göstererek seçiminiz konusunda size yardımcı olacaktır. Profesyonel cam filmi satıcıları, ülke yasalarına uygun en iyi renk tonunu seçmenize de yardımcı olmalılardır. Bu yüzden profesyonel bir bayi ile çalışmanız hem doğru cam filmini seçmeniz hem de daha sonra trafikle ilgili bir problem yaşamamanız için önemlidir.

Hangi cam filmi bayisi sizin için uygundur?

Cam filmi taktırmaya karar vermiş olsanız da bu konuda kiminle çalışacağınız konusunda tereddütler yaşayabilirsiniz. Günümüzde bu işi yapan pek çok firma vardır ve bu firmalara internetten ulaşmak elbette mümkündür. Size uygun fiyat vererek sizi kendi firmasına çekmeye çalışan çok cazip tekliflerde almanız olası bir durumdur. Fakat cam filminin kalitesinden tutunda, servis kalitesi, bilgilendirme, resmi garanti süresi, gibi pek çok konuda kendini ispat etmiş bir bayiyi bulmanız için biraz araştırma yapmak zorundasınız. Bu araştırmayı yaparken, forumlardan, internet reklamlarından, firmaların kendi web sayfalarından faydalanmanız mümkündür. Alacağınız fiyat tekliflerini değerlendirirken sadece fiyatta sabit kalmayarak yukarıda değindiğimiz soruların cevaplarını da göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Ayrıca müşteri geri bildirimlerin yazıldığı şikayet bölümleri, forumlar, diğer sosyal medya yorumlarından da bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel Hizmet Almak

Aracınız için profesyonel cam filmi uygulatmak istiyorsanız, yerel işletmeler yerine Türkiye geneli hizmet veren, yaygın bayi ağına sahip işletmeleri tercih etmek çok daha faydanıza olacaktır.

Cam filminin aracınıza ve sizin sağlığınıza olan katkılarını göz önünde bulundurduktan sonra yaptığınız araştırmalar doğrultusunda size göre en doğru olan cam filmi bayisini seçerek bir fizibilite çalışması isteyebilirsiniz. Tam bu aşamada size en doğru bilgileri verecek, profesyonel hizmeti almanız yardımcı olacak, resmi ömür boyu garanti veren Türkiye’nin en kapsamlı cam film uygulayıcılarına ulaşmak için GMC Film bayilerini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: cam filmi yaptırmak istiyorum

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …