Cam Filmi Hakkında Bilinen Yanlışlar

Cam Filmi Hakkında Bilinen Yanlışlar

Yanınızdan camlarında film kaplı bir araç geçtiğinde ilginizi çekiyor ve hoşunuza gidiyor olabilir. Ve bende arabama filmi taktırayım mı taktırmayayım mı diye düşündüğünüzde muhakkak olmuştur. Ama ağızdan ağza dolaşan cam filmi hakkındaki yanlışlara takılıyor ve bu niyetinizden vaz geçmişte olabilirsiniz. Aynı düşünce ev ya da iş yerine film taktırmayı düşünenlerde de mevcut bir durum olabilir. Oysa günümüzde kulaktan kulağa ulaşan bilgilerin doğruluğunu test etmek artık çok kolaydır. Elimizdeki telefona bir tıklama hareketi ile her bilgiye ulaşabiliyorsak neden heves ettiğimiz bir malzemenin künyesi hakkında sadece kulaktan dolma bilgilerle kalıyoruz?

Cam filminin popülaritesi günden güne artmasına rağmen halen çoğu tüketici cam filminin onlar için doğru seçim olup olmadığından emin değildir. Cam filmi 1970’lerden bu yana kullanılan bir malzemedir ve sektörde büyük yenilikler yaşanmıştır. Filmde yaşanan bu yeniliklere rağmen pek çok insanın aklında olan kötü bir imajdır. Tüketicilere daha net bir bakış açısı kazandırmak için, cam filmi hakkındaki en yaygın yanılgılara daha yakından bakmak gerekir. İşte size cam filmi hakkında genel olan beş yanılgı;

Cam Filmi Aksesuar mıdır?

Bu soruyu 5-10 yıl önceye kadar sorsaydınız, beklide evet diyebilirdik. Lakin artık hem cam film üreticileri hemde cam filmi kullanıcıları bu hizmeti aksesuar olarak kullanmamaktalar. Elbette araç için çok estetik bir görünüm sağlıyor. Daha şık ve renkli bir hava katıyor. Lakin yapmış olduğumuz ölçümlemelerde müşterilerimizin %95’lik kısmı, tamamen ihtiyaca yönelik (güvenlik, güneş ışınları, sıcaklık, UV, mahremiyet, gizlilik vb.) sebeplerden dolayı yatırmayı tercih ediyorlar. Ayrıca profesyonel araç cam filmi üretici fabrikaları da, günümüz teknolojisinde en yaygın özelikleri ekleyerek ve gerekli birçok teste tabi tutarak ürünleri sağlamaktadırlar.

Cam Filmleri Maviye Döner

Cam filminin çıktığı ilk yıllarda bu bilgi nispeten doğru bir bilgiydi ama şimdi artık değil. Bu durum 1980’lerin başında genellikle renk tonunun solması nedeniyle mor bir renk tonu olan pencereleri olan arabaları gördüğünüzde doğru olmuş olsa da, günümüzde geçerli değildir. Günümüzün otomotiv filmlerinin arkasındaki teknoloji, metal biriktirme yöntemlerinde, renkli haddelenmiş ana malzemelerdeki ve özel kaplamalardaki gelişmeler dâhil daha ileri düzeydedir. Kaliteli filmler profesyonel bir ekip tarafında doğru şekilde takıldıysa, bu renk değişikliğine rastlamak çok nadirdir. Çok istisnai durumlarda görülmesinin yanında ömür boyu garanti veren firmaların varlığı da, film kalitelerine ne kadar güvendiklerinin bir kanıtıdır. Bu algıyı değiştirebilecek tek gerçek durum: kullanılan cam filminin uzak doğu üretimi ve gerçekten üretim kalitesi ve üretim materyallerinin geri dönüşümlü şekilde üretilmesine ek olarak cam filmi üzerinde kullanılan boyanın kalitesiz olmasından dolayıdır.

Cam Filmi Çok Karanlık Gösterir

Çok önyargılı ve yanlış bir bilgidir. Veya bakış açısına göre değişkenlik gösterebilir. Cam filmleri, müşterilerin mekân/araç için istedikleri ışık miktarını özelleştirmelerini sağlayan çeşitli ışık iletimlerinde gelir. En açık tonlu filmler bile zararlı UV ışınlarının %99’una kadar engeller (profesyonel cam filmleri). Günümüz teknolojisi ile birçok cam filmi kayda değer miktarda ısıyı bloke ederken hala görünür ışığın %60-70’ine izin vermektedir. Profesyonel bir uygulama merkezinin yardımıyla, alıcı hangi gölgenin elde etmek istediği görünüm ve korumayı sunacağına karar verebilir. Bu tamamen kullanıcının zevkine, isteğine göre seçilebilen bir durumdur.

Cam Filminin Ömrü Kısadır

Bu yanlış bir bilgidir. Cam filmi uzun süre kullanılması düşünülerek üretilmiştir. Aslında, birçok cam filmi sağlayıcısı, ticari kurulumlar için 5 yıla kadar garanti sunar ve bazı konut ve otomotiv cam filmi uygulamaları, evin veya aracın sahibi olduğu sürece devam eder. Günümüzde uzun ömürlü cam filmleri üretilebilen bir teknolojiye sahip olduğumuz düşünüldüğünde film ömrünün uzun olabileceği kanıtlanmış olur. GMC Film bayilerinde yaptıracağınız tüm araç cam filmleri “ömür boyu garanti” kapsamındadır.

Cam Filmi Camın Kırılmasına Neden Olur

Cam filmi sadece nadir durumlarda camın kırılmasına sebep olabilir. Güneş kontrol filmini cama eklemek, cam sıcaklığını arttırır, ancak doğru şekilde seçilen film, camın kırılmasına neden olmaz. Bununla birlikte, dış ve iç gölgelenme miktarı, cam boyutu, şekli ve önceki cam kırılma geçmişi dâhil nadir cam kırılması vakasına katkıda bulunabilecek bazı faktörler vardır. Deneyimli bayiler, cam kırılma riskini en aza indirerek, filmden cama uygun tavsiyelerde bulunabilirler. Birçoğu ayrıca, düzgün şekilde uygulanan kurulumlar için sınırlı garanti koruması sunar. Bu noktada cam filimi taktırılacak firmanın ne kadar işinin profesyoneli olduğu önemlidir. Alelade bir firmaya giderek yaptırılan bir işlem sadece cam filminde her alanda kar yerine zarar sağlar. Bunun bilincinde olarak film taktırılacak firmanın künyesi iyi incelenmesi yanılgıların önüne geçer.

Sizde aracınıza, evinize ya da ticari kuruluşunuza cam filmi taktırmak istiyorsanız size profesyonel destek verecek bir firmadan bilgi alabilir ve bilgilerin doğruluğu ve netliği konusunda kendinizde araştırma yapabilirsiniz.

Tam bu aşamada size en doğru bilgileri verecek, profesyonel hizmeti almanız yardımcı olacak Türkiye’nin en kapsamlı cam film uygulayıcılarına ulaşmak için GMC Film bayilerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: cam film bayileri

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …