doğal afetlerde güvenlik cam filmi

Doğal Afetlerde Güvenlik Cam Filmi

Dolu ve Sel Felaketlerinde Zararı En Aza İndirmek

İstanbul’ da iki hafta ara ile yaşanan iki büyük sel yüzlerce vatandaşımıza madden ve manen oldukça zor durumlar yaşattı. Tüm yaşananlar, hatta sadece izlediğimiz, gördüğümüz görüntüler dahi hepimizi ürküttü, üzdü. Yaşanan durumlar insanları maddi zorluklara çektiği gibi, psikolojik açıdan da oldukça yordu. Hiç kimse bu yaşanan son sel fekaleti diyemediğine göre acaba bazı önlemler alabilir miyiz?

İstanbul, bu son sel felaketlerinde can kaybı yaşamadı. Ancak bu selin can kayıplarına da neden olabileceği gerçeğini değiştirmez. Bu yüzden bu ve benzeri felaketleri ciddiye almalıyız. Bir şey olmaz bilinci insanı en beklemediği anda en zora sokan, önlem almasına mani olan tehlikeli bir düşünce tarzıdır. Örneğin yeşil alanları güçlendirmek, fazlalaştırmak, çukur mevkilerde bodrum katını atlamak, konutlar ve iş yerlerini sigortalamak, araçlara kasko yaptırmak sele karşı alabileceğiniz önlemler arasındadır. Ayrıca yağışlar başladığı anda evlerinizde bulunan atık su borularına ve deliklerine karşı dikkatli olmanız fayda sağlayacaktır. Evinizi veya iş yerinizi terk etmeniz gerekiyor ise elektrik sigortasını mutlaka kapatmak gerekmektedir.

Peki ivedilikle yaptırabileceğiniz önlemler nelerdir?

Özellikle son genelgelerde yer alan ve fabrikalarda zorunlu hale getirilen cam film uygulamalarının olduğu mekanların sel felaketlerinden çok daha az zarar gördüğü anlaşılmıştır. Bir çok avantajı olan güvenlik cam filmlerin, şiddetli baskı ve darbeye karşı dahi kırılmayı önlediği, bu bağlamda su basmalarını ve dolu mağduriyetini önlediği görülmüştür. Yaşadığımız bu zor dönemde de doludan da zarar görenler olduğu gibi, araçlarında ve iş yerlerinde veya evlerinde cam film kullanan vatandaşların zararları yok denecek kadar azdır.

Cam film uygulamalarının görüldüğü araç ve taşınmazlarda doluya ve su basıncına bağlı cam kırılmaları yaşanmamıştır. Özellikle bodrum katlarında su basmalarının bir çoğu suyun şiddetine dayanamayan camların kırılması nedeni ile gerçekleşmiş olup, muhtelif yaralanmalara da sebebiyet vermiştir. Güvenlik Cam film uygulamaları yaptırmış olan araçlar, iş yerleri ve konutlar doludan hiç zarar görmediği gibi, su basmalarından ise genel baz alındığında en az zararı görmüş yahut hiç görmemiştir.

Güvenlik Cam film uygulamaları kısa süre içerisinde mevcut camlarınıza uygulanmakta, hırsızlık, sel ve benzeri istenmeyen durumlara karşı emniyetinizi sağlamaktadır. Yaz aylarında aşırı sıcağı, kışları ise aşırı soğuğu önlemekte, zararlı güneş ışınlarına karşı hem sizlerin sağlığını, hem de eşyalarınızı korumaktadır. Uzun bir süre araçlarda uygulanan cam filmleri gündemi meşgul etmiş, kamu alanında emniyeti zora sokmayacak tonlar kullanılması koşulu ile trafikte kar zarar hesapları neticesinde serbest hale getirilmiştir. Hatta bugün bakanlık talimatı ile fabrikalarda çalışanların sağlığı ve emniyeti göz önünde bulundurularak zorunlu hale gelmiştir, cam film uygulamaları üzerinde bulunan tüm acabalar böylelikle ortadan kalkmıştır. Sağladığı faydalar neticesinde bugün bir çok kişinin tercihi olan güvenlik cam filmleri ayrıca acil durumlarda içeriden dışarı çıkmayı da mümkün ve kolay hale getirmektedir.

Cam film uygulamasının profesyonel adreslerde, uzman kişiler tarafından yapılması ve merdiven altı üretimlerden titizlikle uzak durulması yine sizlerin sağlığı açısından fevkalade önemlidir.

Arttırılmış güvenlik

Doğal Afetler veya saldırılar tehlikeli sonuçlar doğurur. GMC Film güvenlik cam filmleri özellikle yaralanma ve maddi hasar riskini ciddi oranda azaltır. Dışarıdan gelebilecek darplara karşı camı tek bir bütün olarak tutarak içeride bulunan kişilere karşı camı savurmadan, parçalara ayırmadan tek bir parça olarak kalmasını sağlar.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …