Continental ve BMW Grup yeni bir işbirliğine imza attı. Continental’in lojistik ortağı SCHERM Grubu’nun da dahil olduğu işbirliğiyle çevre dostu elektrikli kamyon projesinde 3. Nesil lastikler ve ContiPressureCheck™ entegre lastik basıncı denetleme sistemi kullanıldı.

Yeni lastik denetleme sistemiyle birlikte artık daha dayanıklı olan lastikler elektrikli kamyonun lastik basıncını gerçek zamanlı ölçüyor ve tüm lastiklerin mevcut basınç ve sıcaklık verilerini sürekli kabine iletiyor.

Çevreyle dost elektrikli kamyon, elektronik aktarma organları sayesinde oldukça sessiz çalışırken, uzun hizmet ömrüne sahip Conti EcoPlus HS3 ve Conti EcoPlus HD3 lastikleri ile donatıldığı için yakıt kullanılsa dahi tüketimi oldukça azaltıyor. Elektrikli kamyonda kullanılan Conti Hybrid HT3 R19.5 lastikler, özellikle bölgesel yol ve otoyollarda karma kullanım için geliştirildiğinden, hem şehir trafiğinde yaşanan sıkça dur kalk, hem de yerleşim bölgelerindeki virajlar için uzun yol şoförlerine ideal bir sürüş sağlıyor.