Formula E 2015 Sezonu

F1 araçlarının, elektrikli motorlu hallerinin yarışı olarak bilinen Formula E için, yeni similasyon videosu yayınlandı. Yayınlanan video ile Formula E’nin geleceği vurgulanıyor!

Teknolojinin gelişimi, birçok alanda olduğu gibi spor ve eğlence tarafında da kendini gösteriyor. Dünya’nın en çok izlenen sporu konumunda olan Formula 1 yani F1, bilindiği gibi standardı olduğu şekilde içten yanmalı motorlarla yapılıyor.

Elektrikli motorların ve depolama birimlerinin gelişmesiyle, FIA önderliğinde hazırlanan Formula E ise, F1 konseptini, elektrikli otomobiller ile devam ettirmeyi amaçlayan, çiçeği burnunda bir motor sporu…

İkinci sezonuna başlayacak olan Formula E ile ilgili, yeni bir simülasyon videosu hazırlandı ve bu video ile, Formula E’nin de en az F1 kadar keyifli ve heyecanlı olabileceği aktarılmaya çalışılıyor!

formula e 2015 sezonu

Formula E’nin, ilk sezon videosu!

İlk sezonunu, sembolik olarak bir cadde yarışı şeklinde tamamlayan Formula E, ikinci sezonu için gün saymaya başladı. Formula E’nin 2. Sezonu öncesinde ise, ilk sezon ile ilgili bir simülasyon videosu hazırlandı.

Söz konusu videoda, sürücü kabininden elde edilen görüntüler ile, Formula E’nin de en az Formula 1 kadar heyecanlı ve tehlikeli olabileceği vurgulanıyor.

Formula E araçları, ne kadar hızlı?

Renault tarafından geliştirilen elektrikli motorlar, McLaren Elektronik Sistemleri tarafından geliştirilen jeneratör üniteleri ve Williams İleri Mühendislik tarafından geliştirilen bataryalar ile meydana gelen Formula E araçları, şu an için 225 km hız limiti ile sınırlandırılıyor.

Çıkabildiği bu maksimum hızı göstermeyi amaçlayan yeni Formula E simülasyon videosu, ikinci sezon öncesi, ilgili arttırmış durumda.

Formula E’nin 2. Sezonu ne zaman başlıyor?

FIA tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama doğrultusunda, 10 takımı ile 24 Ekim 2015 tarihinde 2015/2016 sezonuna başlayacak olan Formula E’nin, ilk durağı ise Beijing ePrix olacak.

kaynak: shiftdelete.net

ÖNERİLEN SAYFA

roborace

Formula E’de sürücüsüz araçlar yarışacak

Elektrikli otomobillerin yarıştığı Formula E, önümüzdeki yıldan itibaren sürücüsüz araçların yarışına da ev sahipliği yapacak. …