ticari taksilerde cam filmi

Ticari Taksilerde Cam Filmi

Cam film, nedir ve ne işe yarar? Taksiler için cam filmi sağlıklı mıdır, neden tercih edilmelidir? Aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabilmeniz için siz değerli ticari taksi işletmecilerine özel bir köşe yazısı hazırladık. Umarız yardımcı olabiliriz 🙂

Cam filmi, renklendirme ile oluşan, izolasyon sağlayan ince bir film tabakadır. Güvenlik amaçlı kullanımlardan, görsel açıdan birçok alana kadar kullanılmaktadır. İnsan sağlığı açısından da bakıldığında çok büyük faydaları olan bir üründür cam filmi. Güvenlik açısından da, muhtelif meslek sahiplerinin tercih ettiği bu ürün, cam kırılarak gerçekleşen kapkaç ve hırsızlıkları da engellemektedir. Otomotiv sektöründe bulunan tüm araç camlarında cam filmi kullanımı uygun olsa da, genellikle araçların kapı pencereleri ve arka camında tercih edilmektedir. (isteğe bağlı olarak ön cam filmi uygulaması da ek olarak sağlanmaktadır) Çok koyu renk tonuna sahip cam filmleri tercih edilmediği taktirde sıkıntı yaşamayacağınız cam filmleri, kamusal anlamda da aşırı koyu olmadığı zaman  sorun çıkarmamaktadır. Ayrıca ton konusu çok geniş açılı bir içerik olduğundan görüş zevki, gece sürüş güvenliği, yolcu memnuniyeti gibi vb. konular baz alınarak Türkiye genelindeki tüm yetkili GMC Film bayilerinde araçlarınız için Daily, Sport, Live, Night cam filmi renk alternatifleri sunulmaktadır.

Peki taksi şoförleri cam filmini neden tercih etmektedir? Taksilerde cam filmi neden bulunmalıdır? Isı izolasyonu düşünüldüğünde de araca fayda sağlayan cam filmler, evvela bu açıdan taksicilerin de oldukça tercih ettiği bir uygulama hizmetidir. Akabinde müşterilerin de konforunu sağlayan  cam filmleri, arka camlar ve yan camlarda oldukça rağbet görmekte. Olası durumlarda, özellikle ön darbelerde cama bağlı yaralanmaları da önleyen cam filmleri, artık nano teknoloji ile de birleştiğinden hem sürücülere, hem de araç misafirlerine hakikatten büyük konfor sağlamaktadır. Özellikle ısı yalıtımlı olanlar radyasyona karşı dahi koruma sağlamaktadır. Üstelik cam film kullanılan araçlarda da klimalara da çok daha az ihtiyaç duyulduğu bilinen bir gerçektir.  Bu da pek tabii daha az yakıt tüketimi demektir.

Gün içerisinde ortalama bir ticari taksinin 200 km yol yaptığını hesaplarsak: yaklaşık 50 TL’lik bir yakıt harcaması anlamına gelir. Günün 12 saati klimanın aktif olarak çalıştığını baz alarak yakıt tüketimi yaklaşık %20 oranında daha fazla artmaktadır. GMC Film araç cam filmleri, bütçenize tam bu aşamada destek olarak abartılı klima maliyetlerini düşürerek daha fazla kazanç sağlamanıza destek olacaktır.

Film kaplama hususunda en çok sorulan soru ise; film camlarıma zarar verir mi? Hayır hiç bir zarar vermemektedir. Ancak garantili filmleri tercih etmeniz elbette sizin ve müşterilerinizin sağlığına faydası olacaktır, araçlarınızın yararına olacaktır. Her mevsim konfor sağlayan cam filmleri, keşke daha önceden yaptırsaydım dedirtecektir.

GMC Film Türkiye piyasasında hizmet verdiği günden bu yana, araç cam film uygulama hizmetlerini; sıradan bir aksesuar olmaktan çıkartıp müşterilerinin faydasına yarayacak profesyonel envanterler olacak şekilde uyarlamaya devam etmektedir.

Çizilmelere karşı da koruma sağlayan cam filmleri, aracınıza çok özel estetik bir görüntü kazandırmaktadır. Yüksek derecede %99 UV ışınlarını engelleyen bu cam filmleri, yakıt tüketiminizin düşmesi ile de çevreye katkı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle sürekli araç içerisinde olan taksi şoförlerini UV ışınlarına bağlı göz hastalıkları ve cilt kanserine karşı ciddi oranda koruduğu da araştırmalar ile ispatlanmıştır. Güneş yansıması ve buna bağlı göz kamaşmasının da önüne geçen cam filmleri, kaza risklerini de düşürmektedir. Yansıma önleme özelliği ile cam filmleri, aşırı sıcak havalarda da araç içi döşemeler ve plastik aksanlarda konfor sağlayacaktır ve araç parçalarının daha uzun ömürlü dayanımını sağlamaktadır. Anlayacağınız üzere cam filmleri; aslında sadece görsel ve estetik açıdan değil, koruma ve güvenlik açısından da oldukça önem taşımaktadır. Tasarruf bakımından da araç ve kullanıcı dostu olan cam filmleri; özellikle sürücülerin kurtarıcısı olmaktadır.

Vizyon ve misyon değerlerini asıl alan şirketimiz ve bayilerimiz, sizlere otomotiv güvenlik ve koruma cam filmleri hakkında yardımcı olmaya hazır, ekonomik fiyat ve müşteri memnuniyeti garantisi ile her zaman yanınızdayız.

Tüm GMC Film araç cam filmleri: Solma, kalkma, kabarma ve yanmaya karşı “ömür boyu garantilidir”.

Ayrıca ek olarak; Ticari araçlara özel olarak hazırladığımız: Ticari Araç KDV İndirimi içerikli yazımıza ulaşabilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …