zorunlu cam filmi

Zorunlu Cam Filmi

Cam film uygulamaları artık fevkalade revaçta. Araçlarda bir süre gündemi meşgul ettikten sonra artılarının çok daha fazla olduğu kanaatinden ileri olarak belirli şartlar çerçevesinde otomobillerde serbest bırakılan cam film artık fabrikalarda ise zorunlu bir hal aldı. Cam filmin getirdiği avantajlar artık sindirilmiş ve çalışma hayatına sağladığı son derece önemli katkıları göz önüne alınarak fabrikalarda zorunlu hale getirilmiştir. Evvela fabrikaların oluşu kalabalık çalışma ortamları olması sebebi ile pilot alanlar seçilmiştir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kararı ile son genelgede yeri alan fabrikalarda cam film zorunluluğu çalışanların mesailerini kolaylaştıracağı gibi, güvenliklerini de sağlayacaktır.

Peki cam filmi fabrikalarda zorunlu hale getiren avantajları nelerdir?

  • Cam filmler UV ışınlarını büyük ölçüde engellediğinden bir çok ağır sağlık sorunlarının önüne geçmektedir.
  • Ortamda bulunan havayı mevsim şartlarına göre en ideal ısıya çeken cam filmler, en uygun çalışma ortamının yaratılmasında büyük katkı sağlamaktadır.
  • Saldırı, ani darbe gibi beklenmedik anlarda cam kırılmalarını, dağılmalarını ve buna bağlı yaralanmaları büyük ölçüde engellemektedir. Terör saldırısı, hırsızlık gibi dışarıdan gelen üzücü durumları büyük ölçüde caydırıcı etkisi ile önleyen cam filmler, ortamda yani içeride yaşanan nahoş ve acil durumlar için ise kolay çıkışlara olanak vermektedir.
  • Çalışma ortamlarında ayrıca estetik bir hava oluşturan cam filmler, başta önemli elektronik eşyalar ve mobilyaların ısıya bağlı etkenlerden ötürü bozulmalarını büyük ölçüde engellemektedir.

Cam filmler şimdilik fabrikalarda zorunlu hale getirildi. Üstelik sıkı denetimler altında kontrol edilecek olan cam film uygulamaları kısa süre sonra kamu binaları ve bir çok alanda da hayatımıza girecektir. Aslında özel sektör ve iş merkezlerinde önceden uygulanmaya başlanmış olan cam filmler uygulandıkları alanlara büyük rahatlık ve konfor getirmektedir. Özellikle gökdelenler ve hastane binaları çokça tercih edilen cam filmler kullanıldıkları mekanlarda ısı tasarrufu da sağladığından yakıta harcanan maliyette de büyük düşüş sağlamaktadır. Tüm bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda bakanlığımızın almış olduğu kararın ne denli yerinde olduğunu görmek kaçınılmaz. Emniyet açısında da büyük önem taşıyan cam film uygulamaları denetimleri hususunda da ciddiyetini gösterecek. Kalitesiz uygulamalar ile çalışanların sağlık ve güvenlik sorunları yaşamaması bakımından denetimler ve kontroller oldukça sıkı tutulacaktır. Bu kontroller merdiven altı olarak tabir edilen ikinci sınıf cam film uygulamalarının önüne geçecek ve daha vahim durumlar ile karşılaşılmasını engelleyecektir.

Cam film uygulamaları artık evlerde de karşımıza çıkmaya başladı. Sağladığı konfor ve avantajları duyan tüketiciler kendi evlerinde de bu uygulamaya gitme kararı almaktalar. Özellikle çok güneş alan, balkon, çocuk odası ve mutfaklarda tercih edilen cam filmler, araçlarda, fabrikalarda, iş ortamlarında ve evlerimizde tüketicilerine ve kullanıcılarına sağlıklı ve konforlu bir ortam sunmaktadır. Uzunca süre yarar zarar dengesinde konuşulan cam filmler artık profesyonel kişilerce yapıldığı taktirde sağladığı avantajları ile faydalarını ispatlamış durumdadır.

Fabrika yapıları için zorunlu halen gelen; cam filmi uygulama hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …