araçlara cam filmi hangi amaç ile takılır

Araçlara Cam Filmi Hangi Amaç ile Takılır?

Herhangi bir yüksek kalite içeren güneş kontrol filmleri biz araç sahiplerini güneşin etkilerinden koruma amaçlı güvenlik sağlar ve sayısız bir şekilde yararları olduğu bilinir. Araç içerisinde küçük bir hacim olmasından dolayı çok kısa süren bir süre içerisinde güneşten geldiği düşünülen zararlı ışınların ısı birikimine, konforsuzluklara ve de aşırı klima tüketimine olanak sağladığı bilinir. Özellikle dikkat edilmesi gereken UV-A ışınları, bulut ve de atmosfer tarafından engellenebilen bir ışın olmadığı bilinmek ile birlikte zararlarının getirmiş olduğu sorunlardan bir tanesi de cilt kanseri olarak belirtilir.

Dünyada görünür ışık olarak belirtilen filmin tonu ile birlikte ayarlanabilen ve de kişilerin sürüş sırasında yansımalar nedeni ile sürüş emniyetinin kontrol edilmesi gereken bir faktör olarak belirir. Güneş kontrol filmleri kendi iç bünyesi içerisinde renklendirme, metalize teknik ve de yapışkan teknolojisi ile birlikte birçok özelliği barındırır. Otomobil camları açısından birçok farklı üretilen ürünlerin olduğu bilinir.

Araçlara Cam Filmi Takılmasının Sağlık Açısından Yararları

Herhangi bir cam filmi büyük bir oranda UV ışını engelleme özelliğine sahip olduğu belirtilir. Bu cam türü iç bünyesi içerisinde UV-A, UV-B ve de UV-C ışınlarının dalga boyları arasında zararlı etkilere sahip olduğu nitelendirilir. UV-A atmosfer ya da cam tarafından engellenebileceği düşünülmez. UV-B ışını ise atmosfer ya da ozon tabakası içerisinde kısmen engelleme yapabileceği bilinir. Son olarak UV-C ışınları atmosfer ya da ozon tabakası tarafından yüksek bir seviye içerisinde tutulabileceği belirtilir.

UV ışınlarının kabin açısından renk değiştirebilmesi, eskimesi ve de kısmen gözle görülebilir bir şeklinin bozulmasına olanak sağladığı belirtilir. Bu sebeple çoğu araç sahibi cam filmi olarak R43 cam filmi ya da renkli cam filmleri tercih ederek, UV ışınlarının araçlara olumsuz etki etmemesi için tercih edilebilir filmler olarak nitelendirilir. Takılan cam filmleri dışarıdan gelen ışınların araç içerisini eskitmemesini hem de kişilerin sağlıkları açısından büyük önem taşır. R43 Cam Filmi Nedir

Araçlara Cam Filmi Takılmasının Ekonomik Açıdan Yararları

Kişilerin sahip oldukları araç içerisinin soğumasına olanak sağlayan klimalar, araç motorunun yaklaşık olarak %15 ve de %20 oranlarında güç çektiği bilinir. Araç içerisinin soğuma ihtiyacı artması ile birlikte yakıt ihtiyacı da doğru orantıda artış gösterir. Meydana gelen bu ve benzeri durumlarda otomobil cam filmlerinin yaklaşık olarak %60 gibi bir ısı engelleme kabiliyetine sahip oldukları bilinir.

Ülke sınırlarımız içerisinde kullanılan cam filmi yaklaşık olarak son 10 sene içerisinde trafik içerisinde devamlılık gösteren araç sayısının 10.000.000 adet üzerinde olduğu gözlenir. Bu nedenle araçların camlarına takılan R43 cam filmi ya da renklendirilmiş cam filmlerinin araç yakıtlarını yaklaşık %25 düşürmesi nedeni ile tercih edildiği belirtilir. Ülkemiz içerisinde petrol kullanımları göz önüne alındığı süreçte ithalat ağırlıklı bir ekonomiye sahip olmamız nedeni ile cam filmlerinin kullanımı kişilerin gerek bireysel gerek ise ülke ekonomisine katkı sağlayabileceği önemle belirtilir.

Araçlara Cam Filmi Takılmasının Sürüş Güvenliğine Etkileri

Herhangi bir sürücünün araç kullanımı sırasında torpido ya da araç içerisinde yer bulan metal eşyalardan gelebilecek göz yansımaları oluşabilir. Kişilerin araç kullanımına büyük bir oranda etki edebilecek göz yansımaları, renkli cam filmleri ya da R43 cam filmi sayesinde sürüş güvenliğine daha olumlu yönde etki ettiği belirtilir. Meydana gelebilecek göz yansımalarına örnek olarak kol saati camı, vites kolu ya da konsol üzerinde kullanılabilecek her türlü metal eşyalar kişilerin araç kullanımına olumsuz yönde etki edebilir.

Araçlara Cam Filmi Takılmasının Konfor Yaratabilmesi

Yaz aylarında kişilerin araç içerisindeki sıcak koltuklara oturması, sıcak vites kolu ve de direksiyon gibi nedenler sonucunda konforsuzluk oluşabileceği belirtilir. Fakat bu ve benzeri nedenler sonucunda araçlara renkli cam filmi ya da R43 özellikli cam filmi taktırılarak bu durumun ortadan kaldırılması hedeflenir. Araçlara cam filmleri takılmadığı durum içerisinde, bebek koltuğunda oturtulan çocukların sürekli olarak güneş ışığı alabileceği belirtilir. Meydana gelen bu tarz durumlar çocuklar için oldukça büyük sıkıntılar oluşturabileceği belirtilir.

Siz de araçlarınıza renkli cam filmi taktırmak istiyorsanız, Türkiye genelinde bulunan GMC Film bayilerini ziyaret ederek profesyonel uygulama hizmeti alabilir ve de ÖMÜR BOYU GARANTİ kapsamında işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

ÖNERİLEN SAYFA

Binalara Cam Güvenliği

Binalara Cam Güvenliği

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve yapılarınıza görsel kalite kazandırmak ister misiniz? Bina cam filmleriyle bina, …