bina güvenliği

Bina Güvenliği

  • Bina güvenlik ürünlerinin geliştirilmesi, imalatı ve montajı HAVERKAMP’ın temel faaliyetlerinden biridir; müşteri için: Almanya’da üretilen ürünler doğrudan üreticiden tedarik edilmekte ve yeni yapılar ve yenileme işleri için yeterlilikler
  • HAKAGARD® ahşap ve ahşap alüminyum güvenlik pencereleri ve kapıları tüm direnç sınıflarında mevcuttur – hırsızlığa karşı dayanıklı, kurşuna dayanıklı hafif cam panellere
  • PROFILON® güvenlik film sistemleri, doğrudan üretici tarafından temin edilebilen ve Malzeme Test Ajansı (Materialprüfungsamt) tarafından doğrulanan, piyasadaki en dayanıklı güvenlik filmleridir; Patlamaya dayanıklı hırsızlığa karşı koruyucu

Binanın güvenliğini sağlamaktaki temel görev ve hedef, bir binanın ve içinde yaşayan ve çalışan tüm insanların bütünlüğünü sağlamaktır. Giriş kontrolü ve ek teknik etkinliklere ek olarak belirleyici faktörler, herhangi bir saldırı girişimi durumunda yapısal ve mekanik önlemlerin yanı sıra güvenilir algılama ve alarm aktivasyonunu da içermektedir.

Binaları sınıflandırmak için karşılaştırılabilir özelliklerin etkinleştirilmesi ve ilgili tehlike kategorilerine göre güvenlik sağlanması için Avrupa DIN EN 1627 standardı bir dizi hırsızlığa karşı direnç sınıfını tanımlar. HAVERKAMP, bu standartlarla ilgili bilgileri müşterileri için açık bir şekilde düzenlenmiş genel bakışta sunmuştur.

HAVERKAMP müşterilerine çeşitli direnç sınıfları doğrultusunda – hem yeni binalar hem de yenileme için – geniş bir bina güvenlik ürünleri sunmaktadır.

HAKAGARD® ahşap güvenlik pencereleri ve tüm direnç sınıflarındaki HAVERKAMP kapıları

HAKAGARD® güvenlik camları ve kapıları, müşterinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre yapılır ve akla gelebilecek herhangi bir form ve açılış türü ile kullanılabilir.

Güvenlik camları standart hırsıza dayanıklı camla veya tercih edildiği takdirde direnç sınıfı BR7-NS’ye kadar DIN EN 1063’e uygun mermiye dayanıklı cam panellerle sağlanabilir. Cam paneller HAVERKAMP tarafından geliştirildi; Çok şeffaftır ve birçok başka güvenlik camından farklı olarak, yeşil renkleri yoktur. Yüksek güvenlik sınıfı, dışarıdaki gözlemcilerin farkına varamayacakları anlamına gelir.

Bir binanın iç mekanı için, farklı güvenlik sınıfları ve bazı oda ve koridorlara uygulanan erişim yetkileri ile birlikte mevcut çeşitli güvenlik sınıfları da bulunmaktadır. Bu bireysel koruma sınıfları HAKAGARD® güvenlik pencereleri ve kapılar ile de gerçekleştirilebilir ve görüntülenebilir.

HAVERKAMP HAKAGARD® güvenlik pencereleri hakkında daha fazla ürün bilgisi burada bulunabilir.

HAVERKAMP’tan PROFILON® güvenlik film sistemleri

Bir güvenlik açısından bakıldığında, tüm faydalarına rağmen, cam genellikle bir binanın güvenliğinde ve bütünlüğünde zayıf bir bağlantıyı temsil eder. Zor bir malzeme olabilir, ancak aynı zamanda kırılganlık, cephe parçalanması ve havaya karışan patlamalara karşı patlamalara duyarlı hale getiren çok kırılgan bir malzemedir.

Bununla birlikte, HAVERKAMP, esnek bir film sistemi ile birleştirerek gevrek cam malzemelerin stabilitesini arttıran bir çözüm geliştirdi. Bu, tehlikeli cam parçalarının ayrılması veya çerçevenin içinde camın parçalanmasını önler.

HAVERKAMP güvenlik filmleri, bir saldırıda camın direncini önemli ölçüde arttırır. HAVERKAMP PROFILON® filmleri, Malzeme Test Ajansı (Materialprüfungsamt) tarafından hem soygunlara (P3A direnci atılan nesnelere karşı dirençli) hem de patlamaya karşı koruma (ER1) olmak üzere dünyanın en güçlü filmleri olarak sertifikalarıyla tanınır ve doğrulanır.