panelgard

Cephe Sensörlü Sandviç Elemanlar PANELGARD®

Özellikler

  • Depodaki sandviç bileşen elemanlarında entegrasyon için son derece hassas algılama elemanları
  • Lojistik depolarındaki kırılmaları en aza indirgemek ve sürekli yükselen stok değerlerinden kaynaklanan önemli finansal hasarları önlemek için
  • Binanın dış kabuğunun direncini artırmak için yapı elemanlarında önceden entegre edilmiş izleme sistemi
  • Algılayıcı sistemi depodaki ve lojistik merkezlerindeki bir saldırı girişiminin kesin konumunu algılayabilir
  • Video gözetim sistemleri de sisteme entegre edilebilir
  • HOESCH Bausysteme GmbH ile işbirliği içinde ürün geliştirme

Uygulama alanları

  • Üretim fabrikaları ve lojistik firmaları depolarında
  • Depo binaları

PanelGARD® ayrıca manevra kazalarını tespit edebilme avantajına da sahiptir

PanelGARD® ek bir avantaj da sunmaktadır: aksi takdirde fark edilmeyen araçların manevra kazalarını tespit edebilmektedir. Söz konusu hasar, genellikle masraflar nedeniyle telafi edilmediği gibi, buna neden olan kişi bulunamadığı için bırakılmıştır. Sonuç olarak, nem ve hatta küçük hayvanlar binaya nüfuz edebiliyor ve bu da daha sonra yüksek bir ısı kaybına maruz kalmaktadır. PanelGARD® bu kazaları otomatik olarak tespit eder ve olaylar video kamerayla kaydedilir ve belgelenir. Bu kanıtlarla donatılmış halde, faili tespit etmek ve kovuşturma yapmak daha kolaydır.

PanelGARD®

Algılama sisteminin oldukça hassas sensörleri, üretim sırasında bileşen sandviç öğelerine entegre edilmiştir. HOESCH Bausysteme GmbH, yoğun bir gelişme ve test aşamasını takiben müşterilerine HAVERKAMP’ın tespit teknik bilgisi ile birleştirilen yapı unsurlarını sunabilir; böylece dünyadaki türünün tek güvenlik sistemidir.

Böyle yüksek bir duyarlılık ancak sensörlerin hassas olarak yerleştirilmesi ile bu gibi özel bir prosedür uygulayarak sağlanabilir. Sistem daha sonra girişimin başladığı andaki saldırı girişiminde bulunduğu kesin noktayı bildirir. Video gözetimini kullanarak saldırı girişimi son derece hızlı bir şekilde görselleştirilebilir, böylece müdahale kuvvetleri mümkün olan en erken aşamada konuşlandırılabilir.