Pencere ve Kapı Koruyucu Fonksiyonlar

Pencere ve Kapı Koruyucu Fonksiyonlar

HAVERKAMP güvenlik pencereleri ve kapıları ile maksimum koruma

Bir güvenlik açısından, kapıların ve pencerelerin binanın en büyük zayıf noktaları arasında yer alması. Etkili güvenlik sağlamak için gözlemlenmesi gereken iki faktör vardır. Öncelikle, çerçeve, davetsiz misafirlerin herhangi bir pencere veya kapı elemanını serbest bırakmasını imkânsız kılacak şekilde sabitlenmelidir. Ayrıca, cam bölmelerin kendilerinin güvenliği penetrasyona karşı korumak için yeterli olmalıdır.

Hem HAKAGARD® hem de PROSECURAL® pencere ve kapıları HAVERKAMP tarafından sağlanırken, atılan nesnelerden veya mermilerden nüfuza karşı etkili koruma sağlarken, kırılma girişimlerine karşı koruma sağlar. HAKAGARD® güvenlik elemanları, bireysel müşterinin ihtiyaçları için boyutlandırılmış ve ölçmek üzere üretilmiştir. Akla gelebilecek hemen hemen her şekil mevcuttur ve herhangi bir mimari stile uyması için.

Atılan nesneleri karşı koruma

HAKAGARD® pencere ve kapı elemanları ile atılmış nesnelere karşı koruma

Bölmelerin kendileri yeterince güvenli değilse ve az miktarda güç uygulayarak kolayca nüfuz edebilirlerse, en iyi pencere veya kapı koruması bile boşuna değildir. HAKAGARD® ürün yelpazesi HAVERKAMP, atılan nesnelerden gelen darbelerden etkilenmeyecek kadar etkili bir güvenlik camından üretilmiştir. Şirket tarafından geliştirilen cam paneller son derece şeffaftır ve sık sık güvenlik camının bir özelliği olan yeşil renk tonunu göstermez; Bu, camın yüksek koruma sınıfının seyirciler tarafından fark edilemeyeceği anlamına gelir.

HAKAGARD® cam panelleri, DIN EN 356’ya göre aşağıdaki şekilde sertifikalandırılmıştır: P5A’ya kadar nesnel nüfuza karşı dayanıklıdır. Pencerenin tamamı DIN EN 1627 standardını RC4’e uygundur – pencere türüne ve boyutuna göre.

Kırılmaya karşı koruma

HAKAGARD® pencere ve kapı elemanları ile kırılmaya karşı koruma

Çoğu vakada, davetsiz misafirler bir binaya pencerelerinden ve kapılarından girmeyi denerler, çünkü bunlar binanın en zayıf noktalarını temsil etmektedir. HAKAGARD® pencere ve kapı elemanları HAVERKAMP, özellikle yeni binalardaki potansiyel engeller için şans tanımayan son derece sağlam güvenlik çözümleri.

Güvenlik uzmanları, bir yenileme çözümü olarak, HAVERKAMP’in portföyüne bu segmenti genişletmek için eklediği son derece sağlam, tasarım odaklı PROSECURAL® eklenti çerçeveleri önerirler.

PROSECURAL® ve HAKAGARD® güvenlik elemanları DIN EN 356, DIN EN 1063 ve DIN EN 1522’ye göre sertifikalandırılmıştır.

HAKAGARD® güvenlik camları ve kapıları:

 • DIN EN 1627-1630’a göre RC4’e kadar hırsızlığa karşı dayanıklı
 • DIN EN 356’ya göre P8B’ye kadar hırsızlığa karşı dayanıklı cam
 • VdS Sınıf C uyumlu, tamamen açılmış ve kapanan kapalı izleme
 • Pencere paneli eğildiğinde de izleme etkin
 • Cam kırılmasını izlemek için entegre alarm teknolojisi ile güçlendirilmiş güvenlik camı

Mermi girişine karşı koruma

HAKAGARD® pencere ve kapı elemanları ile mermi girişine karşı koruma

HAVERKAMP güvenlik pencereleri ve kapıları değerli eşyaların veya nesli tehlike altına giren kişilerin özel korunması için önemli olan her yere maksimum güvenlik sağlar. HAKAGARD® güvenlik camı, bir cam panelin mermiyle tamamen nüfuz etmesine karşı koruma sağlar. Şirket tarafından geliştirilen cam paneller son derece şeffaftır ve sık sık güvenlik camının bir özelliği olan yeşil renk tonunu göstermez; Bu, yüksek güvenlik sınıfının seyirciler tarafından fark edilemeyeceği anlamına gelir.

HAKAGARD® güvenlik camları ve kapıları:

 • DIN EN 1522’ye göre FB6’ya kadar kurşun geçirmez
 • DIN EN 1063’e göre BR6-NS’ye kadar kurşun geçirmez cam
 • DIN EN 1627-1630’a göre RC4’e kadar hırsızlığa karşı dayanıklı
 • DIN EN 356’ya göre P8B’ye kadar hırsızlığa karşı dayanıklı cam
 • VdS Sınıf C uyumlu, tamamen açılmış ve kapanan kapalı izleme
 • Pencere paneli eğildiğinde de izleme etkin
 • Cam kırılmasını izlemek için entegre alarm teknolojisi ile güçlendirilmiş güvenlik camı

Patlamaya karşı koruma

HAKAGARD® pencere ve kapı elemanları ile patlamaya karşı koruma

Bugün dünyadaki mevcut koşullar ve özellikle de patlayıcılar içeren suikastlar ve saldırılar tehdidi, tüm dünyadaki ülkelerde güvenlik gereksiniminin arttığına ve etkili korunmanın her zamankinden daha önemli olduğuna işaret ediyor. Pencerelerden mermiye nüfuz etmeye karşı korunmanın sadece şart değil, aynı zamanda – ve her şeyden önce – patlamaların etkilerine karşı koruma sağlamak. Konvansiyonel pencere camı, şok dalgalarına karşı düşük seviyede fiziksel direnç sunar, bu da yaşam ve ekstrema için tehlike oluşturabilir.

Patlamanın etkilerine karşı direnebilen ürünlere yönelik artan bir talep var. HAVERKAMP, bu hassas pazar segmenti için DIN EN 13541’e göre ER1’den ER4’e kadar olan sınıflarda bulunan özel HAKAGARD® güvenlik camı panelleri için sistem çözümleri de sunmaktadır.

Normal cam camın güvenliğini arttırmak için PROFILON® ER1 güvenlik filmi ile kombine edilebilir. Bu, patlayıcı saldırılara karşı yüksek seviyede koruma sağlayan bir film sistemidir; Benzersiz yapısı güçlü şok dalgalarına dayanabiliyor ve tehlikeli cam parçacıklarının havaya girmesini önlüyor. Yüksek dirençli kuvvet, bir şok tüpünde yapılan testlerle gösterildi: PROFILON® ER1, DIN EN 13541’e göre başarıyla test edilebilecek dünyadaki tek güvenlik filmidir. Bu, bir patlama durumunda Herhangi bir cam parçacıklarının bir odada havaya çıkmasına, diğer güvenlik filmlerine kıyasla izin vermeyin.

ÖNERİLEN SAYFA

HAKAGARD® Sürgülü Pencereler

Kurşuna dayanıklı sürgülü cam elemanları Özellikler Tam alan kurşun direnci için kayan cam elementler HAKAGARD® …