Güvenlik Filmleri Koruyucu Fonksiyonlar

PROFILON® güvenlik filmleri: müdahale ve patlama saldırılarına karşı koruma sağlamak için yeniden uyarlanmıştır

HAVERKAMP, ürünlerini sürekli olarak geliştirip optimize ettiği ve mevcut tehlike durumlarıyla baş etmesi için uyarladığı güvenlik filmlerinin üretimindeki uzun yıllara dayanan deneyime geri dönebilir. Günümüzün ürün yelpazesi, çeşitli özelliklere sahip oldukça etkili güvenlik filmlerinin kapsamlı bir ürün yelpazesine sahiptir.

Bir film uzmanı olan HAVERKAMP, güvenlik filmi aralığında sıkı taleplerde bulunurken, ürünlerinin estetik ve teknik açıdan en etkin ve göze çarpmayan bir çözüm sağlamak için doğru güvenlik ve tasarım dengelerini yansıtmasını sağlıyor.

Windows bir bina mimarisinde gerek cephelerde gerekse iç mekanda önemli bir tasarım unsurudur. Ancak aynı zamanda, binanın dış kabuğunda zayıf bağlantı da taşıyorlar; bu da onları saldırının tercih ettiği noktalar haline getiriyor.

HAVERKAMP’ın gelişmiş güvenlik filmleri, çeşitli müşteri ve güvenlik gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlanmış geniş bir yelpazede yenileme ürünlerine sahiptir: engellenmiş koruma, hem patlayıcı saldırılara karşı koruma hem de özel ve kamuya açık yerlerde. Örneğin, filmler atılan nesnelere karşı direnci etkili sıyırma ve yangın korumasıyla birleştirebilir. HAVERKAMP, dinlemelere karşı koruma sağlayan özel filmler de sunuyor.

Atılan nesneleri karşı koruma

PROFILON® güvenlik filmi sistemlerinin geliştirilmesi, atılmış nesne, şut ve kapma koruması için önemli bir adım oldu. Bu alandaki HAVERKAMP, güvenlik filmi sistemlerinin INVENTERI olarak dünya çapında görülüyor. Bu HAVERKAMP ürün serisi sayesinde, neredeyse herhangi bir konvansiyonel cam panel hava yoluyla gelen mermilerden gelen saldırılara karşı etkili bir şekilde oluşturulabilir.

Güvenlik önlemleri cam cephelere veya pencere camlarına yerleştirildiğinde, davetsiz misafirler sık sık panelleri tamamen yok edemezler. Bunun nedeni filmin cam kırıntılarını bir arada tutması ve bunların çerçeveden düşmesini önlemesidir. Bugün, tecrübelerimiz doğrultusunda, olası bir saldırganın bir pencereyi kırmamasından dolayı faaliyetlerini durdurması gerektiğini söyleyebiliriz.

Atılan nesnelerden korunmak için PROFILON® filmleri DIN EN 356, UL 972, DIN 12600 ve DIN EN 4102-1’e uygun olarak sertifikalandırılmış ve test edilmiştir.

Sızdırmaya karşı koruma

Deneyimli suçluların güvensiz bir binaya girmeleri yalnızca 30 saniye gerekir. Basit araçlar bir şut ve kapmak baskını tamamlamak için ihtiyaç duydukları şeylerdir. Fakat direnişle görüşürlerse genellikle niyetlerini bırakırlar.

HAVERKAMP, şut ve kapana karşı etkili koruma sağlayan çeşitli güvenlik filmleri sunar. Geleneksel pencere camına sonradan yerleştirilebilirler, çok dayanıklıdırlar ve atılan nesneler veya patlamalara karşı nüfuz etmeyi büyük ölçüde engellerler. Ayrıca cam sıyırıcıları etkili bir şekilde korurlar.

Kısa süre önce HAVERKAMP, bilinen herhangi bir güvenlik filminin direncinin iki katı kadar olan PROFILON P3A formunda özellikle etkili bir koruma ürünü geliştirdi. Dünyada türünün tek örneği olan bu güvenlik filminin benzersiz özellikleri hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

İsteğe bağlı olarak, PROFILON® pasif bir cam kırılma alarmıyla kombine edilebilir.

PROFILON® kırılma önleyici film koruma sistemleri DIN 12600, DIN EN 4102-1 ve DIN EN 356 sertifikalarına sahiptir.

Patlamaya karşı koruma

Günümüzde patlayıcılarla ilgili saldırı tehdidi de dahil olmak üzere, bugün dünyada geçerli olan koşulların bir sonucu olarak etkin koruma her zamankinden daha önemli. Özellikle, geleneksel pencere camı, şok dalgalarına karşı düşük bir fiziksel direnç seviyesi sunar, bu da yaşam ve ekstrema için tehlike oluşturabilir. HAVERKAMP, bu duruma saldırı durumunda tehlikeli havada cam sıçramalarını azaltabilen PROFILON® serisinde bir dizi güvenlik filmi ile yanıt verdi. Bunlar, bir dizi tehlike seviyesine göre kategorize edilmiştir. Filmler, hızlı uçan keskin kenarlı cam parçacıkları nedeniyle bireylerin yaralanma riskini azaltır. Özel filmler ayrıca envanterin yok edilmesini engeller.

Patlamaya karşı koruma sağlayan PROFILON® film sistemleri EN 13541 ve DIN EN 4102-1’e göre sertifikalandırılmıştır. Yönlendirilen direnç sınıfları hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

HAVERKAMP tarafından patlamanın etkilerini azaltmak için geliştirilen PROFILON® ER1 film sistemi, 2011 yılında Oslo hükümet bölgesinde meydana gelen patlama sonrasında çok daha kötü sonuçlara yol açmayı engelledi.

Dinlemelere karşı koruma

Radyo iletim tekniklerinin artan kullanımı ile birlikte radyo, cep telefonu ve TV vericilerinin geniş dağılımı, özellikle şirketler ve kuruluşlar için dinlemelere karşı korunma ihtiyacının artmasına neden olmuştur. Bu son süratli skandallar tarafından yeterince gösterildi. Bu arka plana karşı, HAVERKAMP, veri saldırılarına ve dinlemelerine karşı duyarlı dalgaları zayıflatabilen ve böylece hassas bilgilerin istenmeyen üçüncü taraflardan korunmasını sağlayabilen özel bir film geliştirmiştir.

ÖNERİLEN SAYFA

patlamaya dayanıklı güvenlik filmi

Patlamaya dayanıklı güvenlik filmi PROFILON® ER1

EN 13541’e göre dünyada bulunan, patlamaya dayanıklı tek güvenlik filmi Özellikler Patlayıcı saldırılara karşı koruma …